Netflix - filmy świąteczne 2020. Nowości i inne ciekawe propozycje, które znajdziesz na platformie

Które filmy świąteczne 2020 na Netflixie, rozgrywające się w okresie Bożego Narodzenia, koniecznie musisz zobaczyć? Poczuj iście świąteczny klimat i baw się doskonale podczas seansu z "Klausem" czy romantycznymi "Prezentami z nieba".

Filmy świąteczne – najnowsze propozycje prosto od Netflixa     

Filmy świąteczne – kto z nas nie lubi spędzać z nimi czasu wspólnie z najbliższymi w tym magicznym okresie? Na platformie Netflixa nie zabrakło w tym roku interesujących nowości, które każdego wprowadzą w wyjątkowy nastrój. ''Prezenty z nieba'' i ''Randki od święta'' to dwie interesujące komedie z 2020 roku. O czym opowiadają?

 • ''Randki od święta'' (2020), reż. John Whitesell

Historia singli, nienawidzących świąt. Dla Sloane (Emma Roberts) i Jacksona (Luke Bracey) rodzinne spotkania w wigilijną noc okazywały się prawdziwą katastrofą. Pewnego dnia dziewczyna poznaje jednak Jacksona. Jak się okazuje, mężczyzna również nie ma szczęścia do świątecznych spotkań. Bohaterowie postanawiają, że od tej pory będą spędzać rodzinne uroczystości w swoim towarzystwie. Wkrótce spotykają się na imprezie sylwestrowej, a następnie w Dzień Świętego Patryka czy Wielkanoc. Jak jednak można się domyślać, w tym idealnym układzie trudno oprzeć się miłości.

Plakat 'Randki od święta'Plakat 'Randki od święta' Mat. Prasowe

 • ''Prezenty z nieba'' (2020), reż. Martin Wood

W mroźne, zimowe dni dobrze czasem przenieść się w jakieś upalne miejsce. Tropikalne klimaty zagwarantują Ci ''Prezenty z nieba'', czyli opowieść o pewnej misji, odbywającej się na rajskiej wyspie Guam. W celu zbadania tej operacji wysłana zostaje Erica (Kat Graham), piękna kongresmenka z Waszyngtonu. Z pomocą przystojnego Kapitana Andrewa Jantza (Alexander Ludwig) kobieta odkrywa, jak wielką radość można czerpać z niesienia pomocy innym.

Najlepsze filmy świąteczne – komedie  

Najlepsze filmy świąteczne? Komedie na Netflixie każdego wprawią w wyśmienity nastrój. Zrelaksuj się i spędź miło czas przy zabawnych historiach, które odnajdziesz na swojej ulubionej platformie – wraz ze swoją drugą połówką czy całą rodziną. Jest wiele świątecznych opowieści, do których chętnie wracamy każdego roku, by móc poczuć niezwykłą atmosferę, jaka towarzyszy nam w czasie Gwiazdki, dlatego zobacz koniecznie, co interesującego przygotował Netflix.

 • ''W śnieżną noc'' (2019), reż. Luke Snellin

Jedną z propozycji na świąteczny seans z Netflixem, jest film inspirowany opowiadaniami z książki pt. ''W śnieżną noc. Świąteczne opowiadania o miłości'', których autorami są: Maureen Johnson, John Greena i Lauren Myracle. Film, serwujący widzom iście świąteczną atmosferę, skupia się na uczuciach i problemach młodych ludzi.

Które świąteczne komedie również zasługują na Twoją uwagę?

 • ''Jack Frost'' (1998), reż. Troy Miller
 • ''A Very Murray Christmas'' (2015), reż. Sofia Coppola
 • ''A Wish for Christmas'' (2016), reż. Christie Will Wolf
 • ''Święta jak malowane'' (2018), reż. Sean Olson
 • ''Święta nie na bogato'' (2019), reż. Leslie Small
 • ''Upalne święta'' (2019), reż. Ernie Barbarash

Jack FrostJack Frost filmweb.pl

Filmy na święta - animacje dla małych i nieco starszych widzów

Filmy na święta dla całej rodziny? W tym przypadku najlepiej sprawdzą się animacje, uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Sprawdź, które z nich musisz zobaczyć.

 • ''Klaus'' (2019), reż. Sergio Pablos

Co może uczynić najgorszy student w historii akademii listonoszy, kiedy przyjdzie mu trafić do miejsca, w którym nikt nawet nie pomyśli o napisaniu listu? Jasper został przeniesiony na wyspę, zlokalizowaną za północnym kołem podbiegunowym. Okazje się jednak, że jej mieszkańcami są całkiem skłóceni ze sobą ludzie. Wsparciem dla Jaspera staje się miejscowa nauczycielka Alva oraz pewien stolarz, Klaus, mieszkający samotnie w domu, pełnym własnoręcznie wyrabianych zabawek. Początek tej przyjaźni staje się nadzieją na przywrócenie w Smeerensburgu dawnej radości.    

Zobacz wideo "Klaus" - świąteczny film Netflixa, czyli skąd wziął się Święty Mikołaj?
 • ''Ekspres polarny'' (2004), reż. Robert Zemeckis

Kolejną piękną animacją, dostępną na platformie Netflix, jest ''Ekspres polarny'', czyli opowieść o ośmiolatku, tracącym wiarę w Świętego Mikołaja. Wraz z nadejściem Wigilii Bożego Narodzenia chłopiec rozpoczyna niezwykłą podróż pociągiem, jadącym aż na Biegun Północny.

Materiały promocyjne filmu 'Ekspres polarny'Materiały promocyjne filmu "Ekspres polarny" 

 • ''Artur ratuje Gwiazdkę'' (2011), reż. Sarah Smith

Na skutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności dochodzi do tego, że jeden z prezentów od Świętego Mikołaja nie dociera do swojego adresata. Artur, nieco nierozgarnięty, najmłodszy syn Świętego Mikołaja, nie może dopuścić do tego, by dziecko nie znalazło pod choinką wymarzonego upominku. Chłopak postanawia poruszyć niebo i ziemię, by uratować honor ojca i nie zawieść małej dziewczynki, oczekującej na swój gwiazdkowy prezent. W niezwykłej misji towarzyszy mu jego dziadek (emerytowany Święty Mikołaj) oraz zawsze świetnie zorganizowana elfka Bryony. Bohaterowie rozpoczynają szaloną przygodę.  

Artur ratuje GwiazdkęArtur ratuje Gwiazdkę fot. zdjęcia promocyjne

 • ''Święta Angeli'' (2017), reż. Damien O'Connor

Ostatnią z propozycji na świąteczny seans z filmem animowanym, jest krótkometrażowa produkcja pt. ''Święta Angeli''. Główna bohaterka tej opowieści udaje się z mamą i rodzeństwem na mszę do kościoła. Angela zwraca szczególną uwagę na stajenkę, w której dostrzega figurkę Dzieciątka Jezus i wpada na bardzo nietypowy pomysł.

Więcej o: