Pamiętacie Iman? Trudno uwierzyć, że supermodelka ma już 66 lat

W latach 70. została okrzyknięta ikoną piękna. Jak teraz wygląda i czym się zajmuje słynna supermodelka?

Urodziła się w 1955 roku w Mogadiszu w Somalii. Mówi się, że to ona przetarła szlaki innym czarnoskórym modelkom. Odniosła sukces zarówno jako modelka wybiegowa, jak i fotomodelka. Pojawiała się przed obiektywem takich fotografów jak Irving Penn, Helmut Newton, czy Richard Avedon. 

Iman nie zapomniała o kraju, w którym się urodziła. Przez wiele lat angażowała się w działalność charytatywną w ramach Hawa Abdi Foundation, która walczy o prawa człowiek w Somalii. Sama w dzieciństwie poznała życie uchodźcy. Po przewrocie wojskowym w Somalii w 1969 roku jej rodzina była zmuszona do ucieczki do Kenii. W obozie dla uchodźców przyszła gwiazda poznała życie w bardzo trudnych warunkach. 

Żona sławnego artysty i bizneswoman

- Myślicie, że małżeństwo gwiazdy rocka z supermodelką jest wspaniałe? Macie rację! - powiedział kiedyś David Bowie. Gwiazdor miał na siebie i właśnie Iman, z którą ożenił się w 1992 roku. Byli razem aż do śmierci Bowiego w 2016 roku. 

 

Iman od lat odnosi także sukcesy na polu biznesowym. W 1994 roku założyła przedsiębiorstwo kosmetyczne IMAN Cosmetics. Jej produkty są dedykowane głównie dla czarnoskórych kobiet. Patrząc na zdjęcia Iman, które modelka publikuje na swoim profilu na Instagramie, trudno uwierzyć, że w tym roku skończyła 66 lat. Zobaczcie, jak teraz wygląda słynna modelka. 

 
 
 

Może cię także zainteresować:

Zobacz wideo "Stardust" to film, który pokaże losy Bowiego
Więcej o: