Donald Tusk pokazał archiwalne zdjęcia ze ślubu. "Bez mieszkania, ale za to z marzeniami"

- Mieliśmy po 21 lat, byliśmy studentami bez grosza przy duszy, bez mieszkania, ale za to z marzeniami, z których dwa najważniejsze, czyli Michał i Kasia, spełniły się już po kilku latach - wspomina Donald Tusk.

Polityk poznał swoją przyszłą żonę Małgorzatę w okresie studenckim. Para pobrała się wyjątkowo szybko, bo już po trzech miesiącach znajomości. Był to jedynie ślub cywilny. W tym czasie Donald i Małgorzata byli studentami III roku historii na Uniwersytecie Gdańskim. Co ciekawe, dopiero po 27 latach w 2005 roku para zdecydowała się na ślub kościelny. 

Donald Tusk: Wciąż mam wrażenie, że to były wczoraj

Donald Tusk od jakiegoś czasu udziela się aktywnie na Instagramie. Jego profil obserwuje obecnie ponad 212 tysięcy osób. Niedawno polityk podzielił się swoimi prywatnymi zdjęciami ze ślubu cywilnego, który odbył się w 1978 roku. - Wciąż mam wrażenie, że to było wczoraj - napisał Tusk. 

Tusk wspomina ślub cywilny. "Byliśmy studentami bez grosza przy duszy"

Polityk opublikował kilka czarno-białych archiwalnych zdjęć. Dwa pierwsze przedstawiają sceny ze ślubu i wesela. Z kolei na dwóch kolejnych możemy zobaczyć dzieci pary - Michała i Kasię. 

- To był deszczowy dzień 1978 roku. Ślub odbył się w Gdańsku, a wesele w Gdyni, żeby nikt nie czuł się gorszy - napisał o uroczystości Tusk. - Mieliśmy po 21 lat, byliśmy studentami bez grosza przy duszy, bez mieszkania, ale za to z marzeniami, z których dwa najważniejsze, czyli Michał i Kasia, spełniły się już po kilku latach. Od tego czasu świat wokół nas zmienił się kompletnie, minęły - mogłoby się zdawać - całe epoki, a ja mam wciąż wrażenie, że to było wczoraj - podsumował polityk.

 

Może cię także zainteresować:

Zobacz wideo Kasia Tusk pokazała swoją biblioteczkę:
Więcej o: