Ekspertka TV Trwam radzi, jak być kobietą we współczesnym świecie. "Są tylko dwie opcje"

Zdaniem profesor Urszuli Dudziak współczesna kobieta może być powołana tylko do dwóch celów. To macierzyństwo lub pozostanie dziewicą.

Zdarza się, że Telewizja Trwam oprócz programów dotyczących polityki i religii emituje także treści lifestylowe. Niedawno w ramach programu "Rozmowy niedokończone" przygotowano odcinek "Być kobietą dziś". Jego gościem była Urszula Dudziak - profesorka z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Według Urszuli Dudziak kobieta ma tylko dwie opcje

Zdaniem ekspertki Telewizji Trwam kobieta jest powołana tylko do dwóch celów. To macierzyństwo lub pozostanie dziewicą. W tym drugim przypadku kobieta może zdecydować się na życie zakonne lub zaangażować się w pracę społeczną. Jak podkreśliła Dudziak, jeśli kobieta chce żyć właściwie, inne możliwości nie wchodzą w grę.

W dalszej części programu Dudziak mówi, że na kobiety we współczesnym świecie czyha wiele zagrożeń. To jej zdaniem na przykład żądanie praw bez obowiązków oraz mit indywidualistycznego szczęścia opartego na doraźnej przyjemności, egoizmie i naiwnie rozumianej wolności. 

 

Antykoncepcja to umniejszenie własnej godności

Warto wspomnieć, że o Urszuli Dudziak zrobiło się głośno w 2016 roku, kiedy to ogłoszono, że pokieruje ona zespołami przygotowującymi nową podstawę programową w MEN. Wówczas w media zaczęły nagłaśniać jej różne kontrowersyjne poglądy, na przykład na temat antykoncepcji. - Każdy, kto stosuje antykoncepcję, decyduje się na umniejszenie własnej godności. Ona umniejsza wzajemny dar - powiedziała na konferencji "Poznaj prawdę o antykoncepcji. Antykoncepcja czy naturalne planowanie rodziny" w Legnicy. 

Może cię także zainteresować:

Zobacz wideo "Czekam na moment, gdy ojciec Rydzyk pęknie"
Więcej o: