Domowy oczyszczacz powietrza, który zrobisz w kilka minut. Kosztuje grosze, a daje świetny efekt

Jakość powietrza w Polsce, zwłaszcza w dużych miastach, bardzo często pozostawia wiele do życzenia. Jak zatem zadbać o to, by powietrze w naszych domach było czystsze? Z pomocą przyjdzie domowy oczyszczacz, który stworzymy z roślin i węgla aktywnego.
Zobacz wideo Zadbaj o swoje rośliny, by żyły dłużej

Nie jest tajemnicą, że kwiaty oczyszczające powietrze są dostępną dla każdego, naturalną bronią filtrującą powietrze. To niezła alternatywa, jeśli nie możesz pozwolić sobie na profesjonalny oczyszczacz z filtrami lub chcesz dodatkowo spotęgować jego działanie. Rośliny oczyszczające powietrze to w większości popularne gatunki, które spora część ludzi ma od lat w swoich domach. Jeśli chcesz, by rośliny jeszcze lepiej filtrowały powietrze, z pomocą przyjdzie pewien trik. Wystarczy kilka tabletek węgla aktywnego, który dostaniesz w każdej aptece, a także wielu sklepach spożywczych. 

Domowy oczyszczacz powietrza, który zrobisz w kilka minut. Już zawsze będziesz stosować ten trik

Zanieczyszczone powietrze w ok. 90 proc. filtrowane jest w korzeniach roślin - znajdujące się tam enzymy i mikroorganizmy rozkładają szkodliwe substancje na podstawowe dla kwiatów składniki odżywcze. Węgiel aktywny jest natomiast jednym z najsilniejszych naturalnych pochłaniaczy i neutralizatorów zanieczyszczeń. Najczęściej stosuje się go zatruciach pokarmowych, lecz także znajdziemy go w kosmetykach oczyszczających cerę oraz różnego rodzaju filtrach (np. w maskach antysmogowych). Ponadto, węgiel aktywny ma pozytywny wpływ na rośliny. Warto zatem połączyć te właściwości i wykorzystać je, tworząc domowy oczyszczacz powietrza.

Jak zrobić taki naturalny filtr powietrza? Wystarczy rozkruszyć kilka tabletek węgla aktywnego i rozsypać na ziemi w doniczce. Wówczas mikroorganizmy oraz węgiel utworzą naturalny filtr. Aby utrzymać ten efekt, uzupełniaj porcje węgla co trzy tygodnie.

Więcej o: