Co to jest kalendarz adwentowy? To specjalna wersja kalendarza, która ma nam osłodzić czas oczekiwania na święta. Ten wyjątkowy kalendarz składa się z 24 pierwszych dni grudnia. Współczesne kalendarze można podzielić na te typowo religijne i świeckie, które często są wykorzystywane do działań marketingowych marek. Wiemy już czym jest kalendarz adwentowy, czas sprawdzić jak wygląda i co kryje w środku.
Historia kalendarza adwentowego zaczyna się w Niemczech w kręgach protestantów. Pierwotna wersja kalendarza to tradycyjny wieniec, w którym świecie zastąpiły woreczki z małymi niespodziankami. Była to prosta wersja kalendarza dla niepiśmiennego ludu.
Z czasem kalendarz przybrał formę zegara, za twórcę pierwszej drukowanej wersji uznaje się Gerharda Langa. Pierwsza Wojna Światowa wstrzymała produkcję kalendarzy, którą wznowiono w 1920, a sześć lat później pojawiła się w nim czekolada.
W okresie II Wojny Światowej wyprodukowano jedyną słuszną wersję zgodną z ideologią narodowego socjalizmu, a nazwę zmieniono. Po wojnie produkcja ruszyła pełną parą i niemiecki kalendarz zyskały sławę na całym świecie.
Współczesne ciekawe kalendarze adwentowe przybierają często zaskakujące formy gotowego prezentu. Każda para drzwiczek kryje w sobie miły podarunek. Poniżej prezentujemy kilka przykładów.
Dobrym przykładem na kalendarz adwentowy z kosmetykami jest tegoroczna kolekcja świąteczna produktów Kylie Cosmetics. Popularna siostra klanu Kardashian tym razem przygotowała dla swoich odbiorców ciekawą kolaborację z Grinchem, czyli zielonym bohaterem filmów świątecznych. Kalendarz zapakowano w pudełko z futrzastym wnętrzem, każde jego okienko kryje w sobie inny produkt do makijażu.
Inne kalendarze adwentowe z kosmetykami 2020, to:
Kalendarz adwentowy to popularny chwyt marketingowy, po który sięgają coraz to nowe marki, niekoniecznie bezpośrednio kojarzone z okresem świątecznym.
Nietypowe kalendarze adwentowe można przygotować też własnoręcznie, wystarczą kolorowe koperty i korkowa tablica. W każdej kopercie możemy zapisać miłe życzenia dla ukochanej osoby lub włożyć do środka wydrukowane zdjęcia z kolejnych dwudziestu czterech randek, w oczekiwaniu na pierwsze wspólne święta.
Oryginalnym pomysłem będą też tradycyjne woreczki zaczepione na ozdobnej gałęzi. To dobry patent na zaręczyny, w pozostałych woreczkach można schować słodycze i wskazówki jak dotrzeć do woreczka z pierścionkiem.