Kalendarz adwentowy- odkrywaj kolejne niespodzianki

Kalendarz adwentowy- słodki, beauty a może DIY? Sprawdź ciekawe kalendarze adwentowe, które już same w sobie będą doskonałym prezentem. Zrób bliskim niespodziankę lub pozwól się zaskoczyć.

Co to jest kalendarz adwentowy? Odliczanie do świąt Bożego Narodzenia 

Co to jest kalendarz adwentowy? To specjalna wersja kalendarza, która ma nam osłodzić czas oczekiwania na święta. Ten wyjątkowy kalendarz składa się z 24 pierwszych dni grudnia. Współczesne kalendarze można podzielić na te typowo religijne i świeckie, które często są wykorzystywane do działań marketingowych marek. Wiemy już czym jest kalendarz adwentowy, czas sprawdzić jak wygląda i co kryje w środku. 

Ciekawe kalendarze adwentowe i ich historia

Historia kalendarza adwentowego zaczyna się w Niemczech w kręgach protestantów. Pierwotna wersja kalendarza to tradycyjny wieniec, w którym świecie zastąpiły woreczki z małymi niespodziankami. Była to prosta wersja kalendarza dla niepiśmiennego ludu. 

Z czasem kalendarz przybrał formę zegara, za twórcę pierwszej drukowanej wersji uznaje się Gerharda Langa. Pierwsza Wojna Światowa wstrzymała produkcję kalendarzy, którą wznowiono w 1920, a sześć lat później pojawiła się w nim czekolada. 

W okresie II Wojny Światowej wyprodukowano jedyną słuszną wersję zgodną z ideologią narodowego socjalizmu, a nazwę zmieniono. Po wojnie produkcja ruszyła pełną parą i niemiecki kalendarz zyskały sławę na całym świecie. 

Współczesne ciekawe kalendarze adwentowe przybierają często zaskakujące formy gotowego prezentu. Każda para drzwiczek kryje w sobie miły podarunek. Poniżej prezentujemy kilka przykładów. 

Kalendarz adwentowy z kosmetykami- prezent dobrze zapakowany 

Dobrym przykładem na kalendarz adwentowy z kosmetykami jest tegoroczna kolekcja świąteczna produktów Kylie Cosmetics. Popularna siostra klanu Kardashian tym razem przygotowała dla swoich odbiorców ciekawą kolaborację z Grinchem, czyli zielonym bohaterem filmów świątecznych. Kalendarz zapakowano w pudełko z futrzastym wnętrzem, każde jego okienko kryje w sobie inny produkt do makijażu.

Inne kalendarze adwentowe z kosmetykami 2020, to:

  • Douglas Collection Kalendarz Adwentowy 2020
  • Kalendarz świąteczny NUXE 2020
  • NIVEA kalendarz adwentowy z kosmetykami
  • Kalendarz adwentowy z kosmetykami dla mężczyzn ARMANI BIOTHERM
Zobacz wideo Zobacz przepis na piętrowe choinki i bałwanki

Nietypowe kalendarze adwentowe - element zaskoczenia

Kalendarz adwentowy to popularny chwyt marketingowy, po który sięgają coraz to nowe marki, niekoniecznie bezpośrednio kojarzone z okresem świątecznym. 

  • Dobrym przykładem będzie tu choinka Heinekena, każda data to kolejna butelka piwa. 
  • Nietypowe kalendarze adwentowe produkuje też lego, gdzie zamiast popularnych słodyczy znajdziemy oczywiście kultowe klocki do złożenia.
  • Kolejna propozycja dla dzieci to kalendarz adwentowy Barbie, gdzie w kolejnych okienkach znajdziemy ciekawe akcesoria, do zestawu dołączona jest też oczywiście lalka. 
  • Ciekawy pomysł na kalendarz adwentowy to biżuteria, która składa się dokładnie z dwudziestu czterech części i po złożeniu tworzy ładną bransoletkę ze świątecznym motywem. 

Kalendarz adwentowy DIY 

Nietypowe kalendarze adwentowe można przygotować też własnoręcznie, wystarczą kolorowe koperty i korkowa tablica. W każdej kopercie możemy zapisać miłe życzenia dla ukochanej osoby lub włożyć do środka wydrukowane zdjęcia z kolejnych dwudziestu czterech randek, w oczekiwaniu na pierwsze wspólne święta.  

Oryginalnym pomysłem będą też tradycyjne woreczki zaczepione na ozdobnej gałęzi. To dobry patent na zaręczyny, w pozostałych woreczkach można schować słodycze i wskazówki jak dotrzeć do woreczka z pierścionkiem. 

Więcej o: