Matylda Damięcka stworzyła nagranie wraz ze znanymi mężczyznami. Radzą, jak wspierać kobiety

Matylda Damięcka poprosiła sławnych znajomych o nagranie specjalnego poradnika dla panów. Film ma wyjaśnić mężczyznom, jak obecnie mogą wspierać kobiety.

W sobotę 28 listopada na ulice polskich miast ponownie wyszły tłumy sprzeciwiające się zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Manifestacje odbyły się dokładnie w 102. rocznicę wywalczenia przez Polki praw wyborczych. Z tej okazji aktorka i ilustratorka Matylda Damięcka nagrała specjalnych poradnik "od facetów dla facetów". Autorem tekstu jest pisarz i filozof Piotr Stankiewicz.

- Wielu z was chce wspierać kobiety w tym, co się dzieje, ale warto się zastanowić, jakie wsparcie jest potrzebne, a jakie jest tylko powielaniem stereotypów i karmieniem ego - mówi na samym początku filmu Matylda Damięcka. Następnie oddaje głos wielu znanym panom. W nagraniu udział wzięli m.in. Janusz Gajos, Maciej Stuhr, Robert Makłowicz, Dawid Podsiadło, Bartłomiej Topa, Mateusz Damięcki, Tomasz Organek, Czesław Mozil, Piotr Stankiewicz, Mariusz Szczygieł, Andrzej Wrona

"Każdy z nas ma sporą pracę do wykonania"

Znani mężczyźni radzą na nagraniu innym panom, w jaki sposób mogą wspierać walczące o swoje prawa kobiety.- Nie przemawiajmy do kobiet, mówmy do innych mężczyzn - rozpoczyna poradnik Janusz Gajos. - Każdy z nas ma sporą pracę do wykonania. Nad sobą i nad innymi mężczyznami - dodaje Mateusz Damięcki. - Nasza rola polega na tym, żeby wreszcie wysłać na śmietnik tę przeklętą męską szatni - mówi Tomasz Organek. Cały poradnik możecie obejrzeć tutaj:

 

Nagranie cieszy się sporą popularnością na serwisie YouTube. Od soboty 28 listopada wyświetliło je już ponad 160 tysięcy osób.

Może cię także zainteresować:

Zobacz wideo Komorowski o wyroku TK: Opozycja powinna zostawić PiS z tym kłopotem
Więcej o: