Była wziętą modelką. Porzuciła wybieg z powodów religijnych

- Bardziej dbałam o możliwości niż o to, co liczy się naprawdę - poinformowała na swoim Instagramie Halima Aden.

Halima Aden to popularna modelka pochodzenia somalijskiego. Jest praktykującą muzułmanką. Głośno zrobiło się o niej w 2016 roku. Halima była pierwszą uczestniczką konkursu Miss USA, która w trakcie pozowania w strojach kąpielowych wystąpiła w burkini, czyli kostiumie kąpielowym przeznaczonym dla muzułmanek i kobiet z innych kultur, których religia zakazuje odsłaniania ciała

W następnych latach jej kariera nabrała rozpędu. Niedługo po wyborach Miss USA Halima podpisała kontrakt z agencją modelek. Chodziła na pokazach wielu słynnych projektantów, pojawiła się na okładkach popularnych magazynów - m.in. brytyjskiego "Vogue'a" oraz "Sports Illustrated". Dlatego jej decyzja o zakończeniu kariery zaskoczyła wiele osób. 

Halima Aden kończy karierę w modelingu

W czasie pandemii Halima miała czas na to, by zatrzymać się i zastanowić się nad tym, jakie wartości są dla niej ważne. Dlatego też postanowiła, że zakończy swoją karierę w modelingu. Jak wyjaśnia, decyzję podjęła z przyczyn religijnych. 

W trakcie swojej kilkuletniej kariery Halima musiała podejmować trudne decyzje, które często nie pozwalały jej realizować pewnych modlitewnych rytuałów. To z kolei sprawiało, że nie czuła się dobrze sama ze sobą. - Bardziej dbałam o możliwości niż o to, co liczy się naprawdę - poinformowała na swoim Instagramie.

 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: