Trans mężczyzna urodził dziecko. Znana na Instagramie edukatorka seksualna tłumaczy, jak to możliwe

Danny Wakefield, o którym już jakiś czas temu zrobiło się głośno w Internecie za sprawą jego ciąży, przywitał właśnie na świecie swoje pierwsze dziecko. Katarzyna Koczułap - edukatorka seksualna - po otrzymaniu wielu pytań na ten temat, postanowiła wyjaśnić, dlaczego urodzenie dziecka przez mężczyznę było w ogóle możliwe.
Zobacz wideo Jak się kształtuje płeć dziecka?

Trans mężczyzna z USA przywitał na świecie swoje pierwsze dziecko

Danny Wakefield to pochodzący z USA transpłciowy mężczyzna, który aktywnie walczy o normalizację transpłciowej ciąży. Głośno zrobiło się o nim w sieci, kiedy pokazał na Instagramie zaokrąglony brzuch i poinformował, że spodziewa się dziecka. Przebieg swojej ciąży otwarcie relacjonował na Instagramie, a ostatnio podzielił się wiadomością o tym, że na świat przyszło jego pierwsze dziecko, któremu nadał imię Wilder Lea. Co ciekawe, Danny postanowił, że nie określi swojego dziecka jako dziewczynkę czy chłopca, lecz wychowa dziecko neutralnie pod względem płci i pozwoli mu samemu zdecydować o tym, kim chce być. 

 

Jak to możliwe, że trans mężczyzna urodził dziecko?

Kiedy Internet obiegła informacja, że transpłciowy mężczyzna był w ciąży, a teraz urodził dziecko, wiele osób zaczęło zadawać sobie pytanie jak to w ogóle możliwe. Z odpowiedzią przyszła seksuolożka Katarzyna Koczułap, która prowadzi na Instagramie profil o nazwie @kasia_coztymseksem, która również dostała wiele wiadomości na ten temat.

- Wiem, że pytacie, bo po prostu nie rozumiecie. Danny jest trans mężczyzną, przy urodzeniu została mu przypisana płeć żeńska. Korekta płci (tranzycja) to proces, na który składa się wiele różnych rzeczy. Danny np. przeszedł terapię hormonalną, która wpłynęła na jego wygląd zewnętrzny, ale zachował wszystkie narządy, które pozwalają na utrzymanie ciąży i urodzenie dziecka. Bycie rodzicem zawsze było jego marzeniem - wyjaśnia Katarzyna Koczułap. - Danny jest tatą i urodził dziecko :) Polecam wam obserwować jego profil, bo takie oswajanie się z czymś, co nam się na początku wydaje "dziwne" jest bardzo uświadamiające - dodaje. 

Trans mężczyzna urodził dziecko. Znana na Instagramie edukatorka seksualna tłumaczy, jak to możliweTrans mężczyzna urodził dziecko. Znana na Instagramie edukatorka seksualna tłumaczy, jak to możliwe https://instagram.com/kasia_coztymseksem/Więcej o: