5 brudnych rzeczy w domu, których nie czyścimy regularnie, a powinniśmy

Sprzątając dom, bardzo często skupiamy się na miejscach, których czyszczenie jest oczywiste (np. toaleta), jednak nie zwracamy uwagi na przedmioty codziennego użytku. Choć wydają się nam czyste, to wcale takie nie są. Oto siedliska brudu, o których łatwo zapominamy, a warto je czyścić regularnie.
Zobacz wideo Jak sprytnie wykorzystać szare mydło?

Klamki i włączniki światła

Nie da się ukryć, że klamki oraz włączniki światła to jedne z najczęściej dotykanych w domu rzeczy. Na ich powierzchni gromadzą się bakterie przenoszone przez wszystkich domowników. Właśnie dlatego należy pamiętać, by czyścić je przynajmniej kilka razy w tygodniu, a gdy któryś z domowników choruje, to nawet częściej.

Szczotka do włosów

Regularnie wyciągasz ze szczotki pozostałe w niej włosy i myślisz, że to wystarczy? Nic bardziej mylnego! Na szczotce zbierają się nie tylko włosy, lecz także brud i kurz zebrany ze skóry głowy (w tym złuszczony naskórek i resztki kosmetyków). Bardzo ważne jest zatem, by regularnie myć całą szczotkę pod bieżącą wodą z dodatkiem delikatnego szamponu. Częste mycie szczotki zarówno przedłuża jej przydatność, jak i pomaga dbać o zdrowie naszych włosów oraz skóry głowy.

Smartfon

Naukowców potwierdzają, że na naszych telefonach znajduje się pięć razy więcej bakterii niż na desce toaletowej. Nic jednak dziwnego, gdyż telefon towarzyszy nam niemal wszędzie - w pracy, w sklepie, w autobusie, na uczelni... Przykładając taki telefon do twarzy, narażamy się m.in. na powstawanie krostek na naszych policzkach. Pamiętaj, by dezynfekować swój telefon przynajmniej raz dziennie.

Pilot do telewizora

Choć pilotów nie nosimy ze sobą wszędzie, jak ma to miejsce w przypadku telefonu, to na pilocie znajduje się równie dużo bakterii. Dotykany jest bowiem przez wszystkich domowników, również tych, którzy czasem zapomną umyć rąk. Podczas każdego sprzątania należy pamiętać również o dokładnym wyczyszczeniu wszystkich pilotów w domu.

Słuchawki

Słuchawki, podobnie jak telefon, towarzyszą nam w wielu miejscach. Nic więc dziwnego, że regularnie zbiera się na nich masa brudu i bakterii. Słuchawki zbierają brud nie tylko z otoczenia, lecz także z włosów (te z pałąkiem) oraz z uszu (te małe douszne). Przecierając telefon, pamiętaj, by od czasu do czasu zadbać również o czystość swoich słuchawek.

Więcej o: