Tatuaż rękaw: pomysły, inspiracje, cena. Znajdź coś dla siebie

Tatuaż rękaw to jeden z tych typów tatuaży, które wymagają odwagi dobrego zaplanowania. Zajmuje dość dużo powierzchni działa w często eksponowanym miejscu, warto więc przemyśleć całą kompozycję, by uzyskać naprawdę powalający efekt. Jakie tatuaże damskie rękawy są teraz najmodniejsze?

Tatuaż damski rękaw: jak się do niego przygotować?

Tatuaż damski rękaw to ilustracja, która zajmuje całą powierzchnię ramienia i przedramienia,  co sprawia, że wygląda niczym rękaw ubrania. Decydując się na niego trzeba mieć świadomość, że takiego tatuażu nie da się łatwo ukryć i będzie on zawsze widoczny nie tylko dla nas, ale także dla innych osób. Wykonanie tak dużego tatuażu będzie wymagało rozłożenia pracy na kilka sesji - wiele zależy jednak też od tego jak bardzo skomplikowany wzór wybierzemy i jak dużą powierzchnię ma nasza ręka. Wzór może stanowić jedną zamkniętą całość - wówczas uzyskamy spójny efekt, ale również może składać się z wielu pomniejszych rysunków, które powinny jednak w jakimś stopniu ze sobą korespondować, aby właściwie wypełnić powierzchnię naszej ręki. 

 

Tatuaż rękaw można spróbować zaprojektować samodzielnie, jednak najlepszym sposobem będzie współpraca z tatuażystą, który dobrze zna i wykorzysta aspekty anatomiczne - w końcu nie wszystko da się wytatuować w każdym miejscu. Jeśli jesteśmy zdeterminowani do jego wykonania, pewne jest, że co najmniej jedną sesję tatuażysta poświęci na wyrysowanie konturów całej pracy. Kolejne, które odbywać się będą z zachowaniem odstępów pozwalających skórze na zejście opuchlizny i regenerację, będą potrzebne na wypełnienie wzoru. O tym jak szybko projekt zostanie zrealizowany decyduje wiele zmiennych czynników, począwszy od doświadczenia tatuatora przez poziom trudności wzoru aż po próg bólu osoby, która decyduje się na rękaw. W najlepszym wypadku na wykonanie go potrzebne będzie 2-3 miesiące, w najgorszym - nawet kilka lat. 

Tatuaż rękaw: inspiracje. Gdzie ich szukać?

Tatuaż rękaw to obszerny projekt, który wymaga gruntownego przemyślenia sprawy i stworzenia projektu, który mimo upływu czasu będzie nam się podobał i dobrze się prezentował. Dlatego poszukując inspiracji do tatuażu w formie rękawa bierzmy pod uwagę przede wszystkim to co lubimy i co nam się podoba, a nie tylko trendy, w innym wypadku może dojść do sytuacji, że nim ukończymy tatuaż jego wzór już nie będzie nam odpowiadał albo za kilka miesięcy zaczniemy myśleć o przerobieniu go na inny. Warto obejrzeć zdjęcia podobnych projektów dostępne w internecie, szczególnie dużo znajdziemy ich na Instagramie i Pintereście, ale także w studiach tatuażu. Przedyskutujmy też nasz pomysł z kimś bliskim, kto będzie w stanie obiektywnie go ocenić i ewentualnie doradzić ciekawe rozwiązanie. Każdy tatuażysta na pewno podpowie nam kilka ciekawych pomysłów i zaproponuje coś unikalnego. 

Zobacz też: Tatuaż na ramieniu - jak wybrać wzór, który się nie znudzi? W tym roku królują motywy zwierzęce i roślinne

Tatuaż rękaw może być zarówno mocny i wyrazisty, jak i delikatny. Znajdź coś dla siebieTatuaż rękaw może być zarówno mocny i wyrazisty, jak i delikatny. Znajdź coś dla siebie Zdjęcie ilustracyjne / Shutterstock

Tatuaż rękaw: ciekawe wzory

Rękaw wcale nie jest nowością dla tatuażystów. W ostatnich latach decyduje się na niego coraz więcej osób. Nie wszyscy przychodzą, by stworzyć go od podstaw. Wiele osób posiada już pojedyncze tatuaże w różnych obszarach na ręce i chce je połączyć w jedną zgraną całość w postaci rękawa.

Jeśli jednak szukasz ciekawego wzoru na tatuaż rękaw od podstaw, wówczas warto wziąć pod uwagę np. motyw kwiatowy lub roślinny. To bardzo kobiecy i subtelny projekt, który trafi do gustu wielu kobietom. Możliwość stworzenie niepowtarzalnego rysunku na ciele, który zawsze będzie zdobił je ulubionymi kwiatami z pewnością spodoba się nie tylko jego potencjalnej właścicielce, ale też jej bliskim. Ciekawym rozwiązaniem jeśli chodzi o tatuaż tego typu jest też stworzenie abstrakcyjnego dzieła w jednolitej kolorystyce - z umiejętnym zastosowaniem cieniowania. Najpopularniejsze motywy na tatuaż damski rękaw to:

  • motywy roślinne i kwiatowe, takie jak bluszcz, róże, czy kwiaty polne
  • motywy koronki
  • motywy zwierzęce, np. koty, lwy czy wilki
  • motywy popkulturowe, takie jak ulubione postacie z kreskówek
  • motywy fantastyczne

Tatuaż rękaw: cena. Ile kosztuje wytatuowanie rękawa?

W zależności od techniki i tego, co znajdzie się na naszym tatuażu, jego cena może być różna. Jeśli tatuaż rękaw będzie wymagał kilku kilkugodzinnych sesji, musimy być przygotowani na koszt około 2000-3000 zł, ale ceny mogą się różnić w zależnosci od salonu. Prostsze tatuaże bez wypełnienia może udać wykonać się za 1000-1500 zł. Tatuaże kolorowe są droższe najczęściej o kilkaset złotych. 

Zobacz też: Małe tatuaże - popularne wzory dla kobiet i mężczyzn

Tatuaż rękaw: zdjęcia interesujących wzorów

A oto kilka inspirujących zdjęć rękawów w różnych stylach. Które podobają wam się najbardziej?

 
 
 
 
Zobacz wideo A Was?
Więcej o: