Doskonała domowa maseczka pod oczy. Musisz poznać ten przepis

Kawowy peeling to bardzo popularny domowy kosmetyk. Okazuje się, że z fusów kawy możemy zrobić także świetną maseczkę pod oczy. To doskonały kosmetyk, który odżywi zmęczoną skórę.

Maseczka z fusów kawy pomoże m.in. w przypadku cieni pod oczami. Jak ją przygotować? Jak należy stosować ten domowy kosmetyk? I przede wszystkim: jakich efektów możemy się spodziewać? Podpowiadamy. 

Doskonała domowa maseczka pod oczy - efekty

Podobnie jak w przypadku innych domowych kosmetyków bardzo ważna jest regularność i cierpliwość. Radzimy więc, by maseczkę z fusów kawy nakładać na oczyszczoną i stonizowaną skórę dwa razy w tygodniu. Jakich efektów możemy się spodziewać? To m.in.:

  • poprawienie kolorytu skóry;
  • działanie przeciwzmarszczkowe;
  • przywrócenie spojrzeniu blasku. 

Doskonała domowa maseczka pod oczy - przepis

Przepis na maseczkę pod oczy jest banalnie prosty. Poza tym potrzebne składniki większość z nas ma zapewne w kuchni. Do przygotowania maseczki będą potrzebne: jedna łyżeczka fusów po kawie, jedno białko oraz jedna łyżeczka miodu. 

Co dalej? Wymieszaj ze sobą wszystkie trzy składniki. Na oczyszczoną skórę nanieś tonik, a następnie maseczkę. Zmyj ją po upływie dziesięciu minut. Jeśli nie posiadasz w domu miodu, skorzystaj z innej receptury na maseczkę pod oczy. Do jej przygotowania oprócz dwóch łyżeczek fusów będą potrzebne także dwie łyżeczki śmietany. Jak ją wykonać? Wymieszaj składniki, nałóż masę pod oczy i zmyj po mniej więcej piętnastu minutach. 

Może cię także zainteresować:

Zobacz wideo Cienie pod oczami? Znamy sposób na ich zakrycie
Więcej o: