Tatuaże damskie 2021: jakie tatuaże będą modne w tym roku?

Tatuaże damskie 2021 - jakie wzory cieszą się największą popularnością? Sprawdź, w jaki sposób kobiety najchętniej ozdabiają swoje ciała i zobacz, na co sama możesz się zdecydować.

Modne tatuaże damskie – motywy wzięte z natury

Modne tatuaże damskie mogą być bardzo różne, jednak swoimi przedstawieniami często nawiązują do natury. Wśród najczęściej wybieranych można znaleźć motywy roślinne, które oplatają kostki, nadgarstki, czy wiją się po całym tułowiu. Mogą to być drobne gałązki z wieloma, małymi listkami, a także całe drzewa. Niektóre z przedstawień okazują się bardzo naturalne, inne natomiast przypominają ciekawe ornamenty. Czasem wykorzystuje się różne elementy, by pokryć większą powierzchnię skóry, tworząc coś niepowtarzalnego z roślinnych kompozycji.

Miłośniczki fauny z kolei chętnie sięgają po motywy zwierzęce. Szczególnie popularne są koty i ptaki. Panie mogą wybierać spośród wersji graficznych lub naturalistycznych, czarno-białych lub kolorowych.

W przypadku tatuaży z motywami wziętymi z natury pojawiają się więc:

  • gałązki obsypane drobnymi listkami,
  • kwiaty,
  • owoce,
  • koty, także duże (tygrysy, lwy, jaguary, śnieżne pantery),
  • odciski zwierzęcych łap (szczególnie kotów lub wilków),
  • jaskółki,
  • lisy,
  • króliki,
  • misie.

Modne tatuaże damskie - jaskółki. Zdjęcie ilustracyjneModne tatuaże damskie - jaskółki. Zdjęcie ilustracyjne BAIMIRO/shutterstock.com

tatuaże (zdj. ilustracyjne)Tatuaże damskie 2020 - jakie są najmodniejsze małe tatuaże?

Najmodniejsze tatuaże damskie – jaki symbol?

Najmodniejsze tatuaże damskie to bez wątpienia te przedstawiające symbole. Z ich pomocą można przedstawić dokładnie to, co dla kobiety najważniejsze. Właśnie z tego względu powstają chociażby tatuaże wykorzystujące motyw tęczy, dzięki którym chce się wyrazić swoje poparcie dla społeczności LGBT. Jaskółka i orzeł mogą symbolizować wolność, ten drugi także patriotyzm. Z kolei serce, chętnie wybierane przez panie i umieszczane w dowolnym miejscu, ma symbolizować miłość i przywiązanie. Innym chętnie wykorzystywanym motywem jest też czterolistna koniczyna, symbolizująca szczęście. Dzikie zwierzęta, takie jak ryczący tygrys czy szczerzący kły wilk mogą natomiast odnosić się do drzemiącej w kobiecie, drapieżnej natury. Niektóre kobiety, aby wyrazić swoją wolność, tatuują sobie skrzydła (często tuż pod łopatkami lub u dołu pleców).

Najmodniejsze damskie tatuaże. Zdjęcie ilustracyjneNajmodniejsze damskie tatuaże. Zdjęcie ilustracyjne Albina Gavrilovic/shutterstock.com

Zobacz wideo Jak dbać o tatuaż?

Wzory na tatuaż damski: romantyczne propozycje

Wzory na tatuaż damski mogą również odnosić się do miłości, a tym samym do drugiej połówki, która jest dla kobiety szczególnie ważna. Na skórze można więc znaleźć miłosne wyznania, sentencje złożone z pięknych słów, a także te bardziej symboliczne, wykorzystujące takie elementy, jak serca (lub ich połówki), róże, dwie jaskółki czy na przykład usta złożone do pocałunku. Tego rodzaju przedstawienia są dla pań bardzo istotne, nierzadko też decydują się zamieścić je w jednym z bardziej zauważalnych miejsc.

 

tatuaże  (zdjęcie ilustracyjne)Tatuaż na ramieniu - jak wybrać wzór, który się nie znudzi?

Modne tatuaże: minimalizm wciąż w cenie

Modne tatuaże zwykle powstają w duchu minimalizmu. Jeśli i Ty nie przepadasz za przesadnie krzykliwymi przedstawieniami, które od razu rzucają się w oczy, pomyśl koniecznie o takim rozwiązaniu. Małe tatuaże są też dobre na początek, kiedy ktoś chce po raz pierwszy ozdobić swoje ciało. Minimalistyczne realizacje tego rodzaju pojawiają się więc na nadgarstkach, u dołu pleców czy na kostkach. Bywają to geometryczne wzory lub proste rysunki gwiazd, sylwetki kotów, półksiężyce czy kwiaty – w zależności od tego, co mają sobą wyrażać i co lubi kobieta. Duże tatuaże nie są już tak popularne i często wybierane, zwłaszcza wśród pań, dlatego tak często mowa jest o tych w wersji mini.

 
Więcej o: