Modelka całuje żonę na okładce brytyjskiego Elle. "To dzieło genialnych twórców sztuki"

Na najnowszej okładce brytyjskiego "Elle" pojawiła się modelka, która całuje swoją żonę. O tym numerze magazynu zrobiło się już głośno w mediach na całym świecie.

Aweng Ade-Chuol to jedna z najbardziej rozchwytywanych modelek na świecie. 22-latka ma na swoim koncie m.in. współpracę z Balmain czy Burberry.

Aweng Ade-Chuol - kto to?

Gwiazda najnowszego numeru brytyjskiego "Elle" przyszła na świat w obozie dla uchodźców w Kenii. Jej rodzice uciekli z Sudanu w czasie wojny domowej. Gdy miała siedem lat, rodzina emigrowała do Australii. Jako nastolatka Aweng Ade-Chuol pracowała w restauracji sieci McDonald's. Tam została zauważona przez jedną z klientek, która była agentką modelek. Dzięki temu spotkaniu jej życie zmieniło się o 180 stopni.

Homofobiczna przemoc

Aweng nie ukrywa swojej orientacji seksualnej. Wraz z ukochaną wzięły ślub, co wywołało ogromny skandal w jej rodzinie. W Sudanie Południowym, z którego pochodzi modelka, małżeństwa osób tej samej płci są zakazane od 2011 roku. 

Homofobiczna przemoc bardzo mocno dotknęła kobietę. W pewnym momencie chciała nawet popełnić samobójstwo. Po pobycie w szpitalu psychiatrycznym modelka zaczęła mówić głośno o tym, jak ważne jest zdrowie psychiczne. Jej zdaniem to nasz najważniejszy fundament. 

Styczniowa okładka brytyjskiego "Elle"

Aweng Ade-Chuol wraz z żoną są gwiazdami styczniowej okładki brytyjskiego "Elle". O tym numerze magazynu zrobiło się już głośno w mediach na całym świecie. - Okładka to dzieło genialnych twórców sztuki! Gratuluję wszystkim zaangażowanym w ten ponadczasowy projekt - napisała na swoim profilu na Instagramie modelka.

 
 
Zobacz wideo Imiona ofiar homofobii na budynku MEN
Więcej o: