Kalendarz świąt 2021- sprawdź, kiedy wypadają dni wolne od pracy

Kalendarz świąt 2021- kiedy wypadają dni wolne? Zastanawiasz się jak zaplanować urlop w nowym roku tak, aby maksymalnie wykorzystać wszystkie długie weekendy? Sprawdź z nami listę dni wolnych od pracy i zaplanuj przerwy świąteczne oraz wakacje.

Kalendarz 2021- co czeka nas w nowym roku? 

W planach na 2021 roku jesteśmy raczej ostrożni, ale też patrzymy w przyszłość z nadzieją. Część osób już teraz musi określić swoje urlopowe plany, skrupulatnie poukładany kalendarz to konieczność w wielu miejscach pracy. Jak zaplanować dni wolne tak, aby powstało jak najwięcej długich weekendów? Szczegółowy kalendarz świąt 2021 znajdziesz poniżej. 

Kiedy wypadają święta w 2021? Lista 

Miesiąc po miesiącu prezentujemy listę dni wolnych od pracy. W drugiej części artykułu dowiesz się, kiedy wziąć urlop tak, aby mieć jak najwięcej czasu dla siebie i bliskich. Czy nowy kalendarz będzie dla nas łaskawy? Sprawdź, kiedy wypadają święta w 2021 roku. 

Kiedy wypadają święta w styczniu 2021?

 • Nowy Rok- 1.01 (piątek)
 • Trzech Króli-  6.01 (środa) 
 • Ferie - Od 4.01 do 17.01 

Kiedy wypadają święta w kwietniu 2021?

 • Wielkanoc- 4.04 (niedziela) 
 • Poniedziałek Wielkanocny- 5.04 (poniedziałek) 

Kiedy wypadają święta w maju 2021?

 • Święto Pracy- 1.05 (sobota)
 • Święto Konstytucji-  3 Maja 3.05 (poniedziałek) 

Kiedy wypadają święta w czerwcu 2021?

 • Boże Ciało - 3.06 (czwartek) 

Kiedy wypadają święta w sierpniu 2021?

Kiedy wypadają święta w listopadzie 2021?

Kiedy wypadają święta w grudniu 2021?

Długie weekendy 2021- kiedy wypisać urlop? 

Długi weekend 2021 to idealny czas na krótkie wakacje lub lifting wnętrz. W ciepłych miesiącach narodową rozrywka Polaków stał się grill, część osób wykorzystuje też kumulację wolnych dni na kilka krótkich wakacji. Poniżej zdradzamy, kiedy należy wziąć urlop tak, aby cieszyć się wypoczynkiem odrobinę dłużej.

 1. Pierwszy długi weekend można zaplanować poprzez wypisanie urlopu na 4 i 5 stycznia (poniedziałek i wtorek). Dobrym pomysłem będzie też 7 i 8 stycznia (czwartek i piątek). W połączeniu ze Świętem Trzech Króli (6 stycznia) można cieszyć się dłuższym urlopem nawet od 1 do 10 stycznia. 
 2. Drugi długi weekend można zaplanować w okolicach kwietnia, przy okazji Świąt Wielkanocnych. Urlop 2 i 6 kwietnia (piątek i wtorek) zagwarantują nam dłuższe święta w ilości 5 dni.
 3. Trzeci długi weekend. Tegoroczna majówka nie będzie łaskawa, ale 1.05, który w tym roku wypada w sobotę, można sobie odebrać w inny dzień.
 4. Czwarty długi weekend wypada w okolicach czerwca. 3 czerwca wypada Boże Ciało, warto zaplanować urlop także dzień po, czyli 4.06 i tym prostym sposobem cieszyć się długim weekendem.
 5. Piąty i szósty długi weekend warto zaplanować w listopadzie. 1 wypada w tym roku w poniedziałek, tak że wystarczy wypisać urlop już 29 października (piątek) i w ten sposób zyskać kilka wolnych dni na podróż. Następna okazja pojawi się w tym samym miesiącu, 11 listopada będziemy w tym roku świętować w czwartek, tak że kolejny dzień, czyli 12 listopada (piątek) warto uczynić dniem wolnym od pracy. Co razem daje 4 dni.
 6. W grudniu 2021 święta wypadają w weekend. 
Zobacz wideo Dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy akurat 25 grudnia?
Więcej o: