Tatuaż wilk - sprawdź, co oznacza ten tajemniczy motyw

Tatuaż wilk - aktualnie bije wszelkie rekordy popularności. Tatuaże z wilkiem mogą przedstawiać całą watahę lub pojedynczy okaz. Co oznacza motyw wilka i jak wybrać wzór, który miło będzie podziwiać po latach? Sprawdzamy.

Tatuaż wilk - znaczenie. Jaka jest natura wilka? 

Tatuaż wilka symbolizuje wojownika, który jest silny i potrafi przetrwać w każdych warunkach. Z Ameryki Północnej wywodzi się mit wilka, który został zesłany po to, aby przeprowadzić człowieka przez życie i pomóc mu wybrać właściwą drogę. Wilk jest też synonimem siły i mądrości. Wilk to wierny i lojalny członek stada, który potrzebuje wolności, ale ceni też więzy rodzinne. Znamy już znaczenie tatuażu wilka oraz symbolikę, czas na konkrety. Który rysunek wilka sprawdzi się jako tatuaż i w którym miejscu? 

Tatuaż wilka - groźna bestia na ramieniu

To dosyć popularny motyw i zanim zdecydujemy się na tatuaż wilka, który za chwilę może przejść do ataku warto wcześniej poszukać prawdziwego artystę tatuażu. Rysunek nie może być kiczowaty, gołe ramiona często eksponujemy latem i źle wykonany tatuaż może mieć negatywny wpływ na wizerunek niejednego plażowicza. Tym motywem można nie tylko wzmocnić pewność siebie, ale też wyznaczyć pewne granice.

Zobacz wideo Dbanie o świeżo wykonany tatuaż. Wskazówki od profesjonalisty

Tatuaż wilki w lesie na tle księżyca 

To ponownie trudny motyw, który można łatwo zepsuć. Watahę wilków można przedstawić w fajny sposób, ale trzeba się naprawdę postarać. Zanim poprosimy tatuażystę o las, księżyc i rodzinę wilków sprawdźmy jak ten motyw zagra na konkretnej części ciała. Dobrym pomysłem będzie nawet wydrukowanie obrazu, który następnie należy wypełnić ciemnym tuszem i wyciąć. Obrazek przyklejamy do skóry i gotowe, kilka pamiątkowych zdjęć powinno pomóc w podjęciu właściwej decyzji. Ten motyw warto powielić w miejscu niewidocznym na pierwszy rzut oka, idealne będą plecy. Od banału uciekniemy prostą drogą, gdy zdecydujemy się na rękaw. Tatuaż wilki w lesie to także ciekawy motyw na łydce, zwłaszcza że do pracy i tak najczęściej chodzimy w długich spodniach.

Tatuaż wilki. Zdjęcie ilustracyjneTatuaż wilki. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Tatuaż z motywem wilka - geometryczny kontur

To propozycja dla tych, którzy unikają dosłowności. Przez brak wypełnienia tatuaż z motywem wilka w takim wydaniu jest delikatny i jednocześnie bardzo uniwersalny. Jest duża szansa, że nam się nie znudzi po latach. To dobry patent zwłaszcza na pierwszy tatuaż, gdy mamy obawy, czy to dobra decyzja. Zamiast bogato zdobionego rękawa zdecydowanie lepszą opcja będzie mały wilk w raczej niewidocznym miejscu. I co ważne w razie czego ten rysunek będzie można łatwo usunąć. Proces wypalania tatuażu nie jest bezbolesny, dlatego pojedyncze linie będą zdecydowanie lepsze. Zamiast wypełnienia można wprowadzić kolor, różowy wilk to doskonałe przełamanie konwencji, żółty będzie pasował do wszystkiego, a niebieski sprawi, że nasz wilk stanie się takim trochę marzycielem.

Tatuaż wilka. Zdjęcie ilustracyjneTatuaż wilka. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock


 

Więcej o: