Nosowska opowiedziała o byciu współuzależnioną. "Impreza w pewnym momencie naszego życia trwała nieustająco"

Nosowska od 20 lat jest związana z gitarzystą Pawłem Krawczykiem. Dwa lata temu para wzięła ślub. Niedawno udzieliła wywiadu, w którym szczerze opowiedziała o swoim współuzależnieniu od pijącego partnera.

Gościem najnowszego odcinka z cyklu "Sekielski o nałogach" była Kasia Nosowska. W rozmowie z Markiem Sekielskim artystka opowiedziała o swoim współuzależnieniu od pijącego partnera.

Nosowska: W jakimś sensie gubimy siebie

Zdaniem Nosowskiej współuzależniona kobieta w związku z alkoholikiem staje się matką. Wyznała także, że prezentuje wszystkie cechy osoby współuzależnionej. Przez długi czas nie miała jednak takiej świadomości. - Mamy bardzo podobną relację z uzależnionym, jak uzależniony ma z daną substancją. W jakimś sensie gubimy siebie - powiedziała w rozmowie z Markiem Sekielskim.

Zobacz wideo Kasia Nosowska żartuje z wyretuszowanej okładki:

Poza tym jej zdaniem osoba, która ma w sobie potencjał współuzależnienia, w końcu spotyka na swojej drodze uzależnionego. - Zaryzykowałabym stwierdzenie, że współuzależnienie to nie jest coś, co pojawia się w człowieku w momencie relacji z uzależnioną osobą. To jest tak, jakbym miała to coś w sobie: z domu, z dzieciństwa. [...] To jest tak, jakbyśmy się szukali po świecie i znajdowali.

"Bardzo długo staramy się przed wszystkimi udawać"

Artystka opowiedziała także o tym, jak wygląda codzienność z osobą uzależnioną. To nie tylko permanentna kontrola czy czuwanie, lecz także wiele innych aspektów. - Kłamiemy. Moim zdaniem to pokłosiem wstydu. My się wstydzimy, bo nie chcemy, by tak wyglądało nasze życie. [...] Bardzo długo staramy się przed wszystkimi udawać - i często przed sobą - że nie jest jeszcze tak źle. Nie chcemy, żeby ktoś wiedział, co się tak naprawdę wyprawia w tym domu.

- Jak mieliśmy w domu imprezę - bo impreza w pewnym momencie naszego życia trwała nieustająco, tak, jakbyśmy bali się być sami ze sobą. Dom był otwarty. To było dla mnie było psychicznie nie do wytrzymania. Nie bawiłam się, tylko sprawdzałam: w jakim stanie był partner - wspomina Nosowska. Cały wywiad z wokalistką możecie obejrzeć na platformie YouTube:

 
Więcej o: