Węgierska minister przekonuje: Kobiety nie muszą zarabiać tyle, co mężczyźni

Katalin Novák to węgierska minister ds. rodziny. Nagranie, w którym mówi o roli kobiet, wzbudziło ogromne kontrowersje.

W ostatnim czasie zainteresowanie mediów na całym świecie wzbudziły zmiany w węgierskiej konstytucji. Od kilku dni znajduje się w niej zapis zakazujący adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Decyzję skrytykowała m.in. organizacja Amnesty International. Równie duże kontrowersje wzbudziła niedawna wypowiedź Katalin Novák - węgierskiej polityczki, która  od ponad trzech lat jest wiceprzewodniczącą Fideszu, a od tego roku pełni funkcję minister ds. rodziny

Novák: Kobiety nie muszą konkurować z mężczyznami

Zdaniem polityczki kobiety nie muszą konkurować z mężczyznami i mogą być spełnione, zajmując się wyłącznie domem i wychowaniem dzieci. Jak oświadczyła na kilkuminutowym nagraniu, które zostało opublikowane na Facebooku, kobiety mogą spełniać się w roli matki, nie angażując się w walkę o emancypację i sukcesy zawodowe.

Zobacz wideo Miller o sojuszu z Orbanem: To dla Polski urągające

Węgierska minister na swoim nagraniu zaapelowała także do kobiet o to, by cieszyły się z "otrzymania daru troski o innych i piękna miłości". Poza tym jej zdaniem nie muszą wcale rywalizować o takie same pensje, co mężczyźni. Warto wspomnieć, że w okresie od stycznia do września tego roku zarobki brutto kobiet na Węgrzech było o 15,6 procent niższe niż zarobki mężczyzn.

 

Więcej o: