Antysemickie komentarze po konkursie piękności we Francji. "Przykro jest widzieć takie zachowania w 2020 roku"

W czasie jednego z wywiadów zdobywczyni drugiego miejsca w konkursie Miss France 2021 wspomniała o swoim pochodzeniu. To wywołało lawinę antysemickich komentarzy na Twitterze.

W minioną sobotę odbył się konkurs Miss France 2021. Drugie miejsce zajęła w nim April Benayoum, która reprezentowała Prowansję (kilka miesięcy temu zdobyła tytuł miss tego regionu). Wydarzenie zostało naznaczone przez mowę nienawiści, której powodem było pochodzenie modelki. O sprawie napisały już światowe media, m.in. BBC.

Lawina antysemickich komentarzy

W czasie jednego z wywiadów 21-latka wspomniała o tym, że ma mieszane korzenie. Jej matka jest pół Serbką, pół Chorwatką, natomiast ojciec pół Wochem, pół Izraelczykiem. To wywołało lawinę antysemickich komentarzy w mediach społecznościowych. Wpisy natychmiast zostały skrytykowane przez organizatorów konkursu piękności, różne organizacje żydowskie, a także francuskich polityków.

Warto wspomnieć, ze Francję zamieszkuje największa diaspora żydowska w Europie (liczy około pół miliona osób). W ostatnich latach doszło tam do wielu antysemickich ataków. Dlatego też głos w sprawie zabrał m.in. Gerald Darmanin - minister spraw wewnętrznych Francji. Polityk był wstrząśnięty obelgami, które spadły na April. Co istotne, antysemickim komentarzom, które pojawiły się w mediach społecznościowych, przygląda się obecnie francuska policja. - Nie wolno nam odpuszczać takich sytuacji - zaznaczył Gerald Darmanin. 

"Przykro jest widzieć takie zachowania w 2020 roku"

W wywiadzie dla "Var-Martin" April Benayoum odniosła się do sytuacji. Jak wyznała, jej bliscy w przeszłości opowiadali jej o antysemityzmie. Jednak modelka nie spodziewała się, że takie postawy są aż tak dużym problemem współcześnie. - Przykro jest widzieć takie zachowania w 2020 roku - stwierdziła. 

 
Zobacz wideo Naczelny Rabin Polski: Mówienie, że wszyscy Polacy są antyżydowscy jest kłamstwem
Więcej o: