Sylwester 2020. Do której są otwarte sklepy? Które sklepy będą czynne w Nowy Rok?

Sylwester 2020. Do której są otwarte sklepy? Kiedy kończą pracę największe sieci handlowe? Gdzie można będzie zrobić zakupy w Nowy Rok? Czasu na zakupy zostało coraz mniej, więc warto je dobrze zaplanować.

Sylwester 2020: sklepy i godziny otwarcia

Godziny otwarcie sklepów w sylwestra będą oczywiście krótsze, niż w dzień powszedni, ale jednak nieco dłuższe niż w Wigilię. Jednocześnie trzeba pamiętać, że tego dnia również będą obowiązywały godziny dla seniorów. Pomiędzy 10 a 12 zakupy zrobią wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia. Obostrzenie wprowadzone w związku z chęcią ograniczenia emisji koronawirusa sprawia, że osoby młodsze będą miały jeszcze mniej czasu na zrobienie zakupów. Większość sklepów będzie w sylwestra zamykana pomiędzy godziną 17.00 a 19.00.

Sklepy czynne w sylwestra: do której godziny zrobimy zakupy w dużych marketach?

Do której godziny są otwarte sklepy w sylwestra 2020? Konkretne godziny zamknięcia sklepów można podać w przypadku największych sieci, których placówki kończą pracę o 18 lub 19, chociaż rok wcześniej np. Dino pracowało do 21.00. Sklepy będą czynne w sylwestra do:

  • Lidl - do 19.00
  • Biedronka - do 19.00
  • Carrefour - do 18.00
  • Kaufland - do 18.00
  • Dino - do 19.00
  • Auchan - do 18.00
  • Tesco - do 18.00
  • Aldi - do 18.00
  • Stokrotka - do 18.00
  • Stokrotka Express - do 19.00

Prawdopodobnie do godz. 23.00 mogą być otwarte sklepy Żabka, jednak wówczas będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się czy też apel o nieprzemieszczanie się, co nie jest do końca jasne z formalnego punktu widzenia. 

Nowy Rok 2021 - sklepy w większości będą nieczynne

1 stycznia jest dniem ustawowo wolnym od pracy, więc będą wtedy miały zastosowanie przepisy ustawy o zakazie handlu w niedziele i święta. W Nowy Rok 2021 zamknięte będą również największe sieci sklepów. 3 stycznia został oznaczony jako niedziela niehandlowa, więc zakupy będzie można bez problemów zrobić jedynie w sobotę 2 stycznia.  

Sklepy czynne w Nowy Rok

Zgodnie z zapisami ustawy w Nowy Rok czynne mogą być tylko niewielkie sklepy osiedlowe, gdy za ladą stanie właściciel. Zakupy zrobimy też na stacjach benzynowych, w aptekach czy na dworcach. Należy też pamiętać, że aż do 17 stycznia będą obowiązywały nowe ograniczenia w handlu, które mają pomóc w niedopuszczeniu do trzeciej fali zachorowań i pozwolić na skuteczne prowadzenie szczepień. W związku z tym w galeriach handlowych czynne mogą być jedynie wybrane sklepy m.in. apteki i drogerie.

Zobacz też: Przekąski sylwestrowe - szybkie i smaczne. Jakie przekąski przygotować?

Zobacz wideo Mandat za spacer w sylwestra? Niejasne wypowiedzi przedstawicieli rządu
Więcej o: