Ola Domańska stanęła w obronie Krystyny Jandy. "Już zapomnieliście, ile osób tych szczepień panicznie się boi?"

Od kilku dni ogromne emocje wzbudza sprawa znanych osób, które jako pierwsze zostały zaszczepione przeciw COVID-19. W gronie tym znaleźli się m.in. Krystyna Janda, Andrzej Seweryn, Leszek Miller, Edward Miszczak, Wiktor Zborowski, Magda Umer i Maria Seweryn.

Do sprawy szczepień znanych osób odniosła się także Aleksandra Domańska - jedna z najpopularniejszych polskich aktorek młodego pokolenia. Gwiazda stanęła w obronie Krystyny Jandy.

"Dla Polaków zrobiła więcej niż niejeden polityk"

Aleksandra Domańska wyznała, że przeraża ją nagonka, jaka spadła na znane osoby, które przyjęły szczepionkę przeciw COVID-19. W relacji, którą opublikowała na swoim profilu na Instagramie, aktorka stanęła w obronie Krystyny Jandy, która wcześniej poinformowała, że zaszczepiła się w ramach akcji propagowania szczepień. 

Zobacz wideo Szczepienia na WUM poza kolejnością:

- Wybitna aktorka, artystka, która dla Polaków zrobiła więcej niż niejeden polityk, dostaje po łapach za to, że chciała promować szczepienia. Już zapomnieliście, ile osób tych szczepień panicznie się boi? Z jednej strony wymaga się od artystów, by byli przykładem i wypowiadali się na tematy ważne, a z drugiej lincz. WON - napisała Domańska. 

Aleksandra Domańska w obronie Krystyny JandyAleksandra Domańska w obronie Krystyny Jandy Fot. domanska_naprawde/Instagram

Szczepienia rozpoczęły się w naszym kraju 27 grudnia. W pierwszej kolejności zgodnie z harmonogramem mieli zostać zaszczepieni pracownicy służby zdrowia. Jednak 31 grudnia Warszawski Uniwersytet Medyczny poinformował, że otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych 450 dodatkowych dawek szczepień, które musiały być wykorzystane do końca roku. - Z puli dodatkowych dawek zaszczepionych zostało 300 pracowników szpitali WUM oraz grupa 150 osób obejmująca rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym znane postaci kultury i sztuki (18 osób), które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień - dowiadujemy się z komunikatu. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: