Ubrania i dodatki, które dodają lat. Lepiej ich unikaj

Te elementy stylizacji dodają nam powagi i sprawiają, że wyglądamy na starsze. Zrezygnuj z nich, jeśli nie chcesz osiągnąć takiego efektu.

Jakie ubrania i dodatki optycznie nas postarzają? To m.in. modne w ostatnich latach stroje oversizowe i długie spódnice. Jednak to nie koniec tej listy. Oto sześć elementów stylizacji, których lepiej unikać. 

1. Ubrania oversize

Obszerne marynarki, bluzy, koszule, czy spodnie cieszą się w ostatnich latach popularnością. Warto jednak wiedzieć, że wszystko, co szerokie i obwisłe maskuje nasze naturalne kształty. W efekcie możesz wyglądać na znacznie starszą, niż w rzeczywistości jesteś.

3. Koszule z wiązanie z przodu

Tego typu koszule są bardzo eleganckie. Wiązanie z przodu sprawia jednak, że wyglądasz na znacznie starszą. Radzimy więc, by stawiać na bardziej nowoczesne kroje. 

Zobacz wideo Jak się malować przy skórze naczyniowej?

4. Długie spódnice

Kolejny strój, którego lepiej unikać, jeśli nie chcesz dodawać sobie optycznie lat to spódnice o długości za kolano. Takie ubrania nie tylko optycznie powiększają, lecz także dodają nam powagi. 

5. Perły

Perły dla wielu osób są symbolem elegancji. Zdaniem niektórych są świetnym dodatkiem do różnych klasycznych stylizacji. Nie możemy jednak zapominać, że perły w wielu przypadkach sprawiają, że wyglądamy na znacznie starsze. 

6. Ciemne stroje 

Lat dodawać mogą nam także bardzo ciemne stylizacje. Dlatego, mimo że wydają się bezpiecznym wyborem, warto zachować ostrożność. Jakie kolory ubrań z kolei optycznie odmładzają? Dowiesz się z naszego artykułu:

Może cię także zainteresować:

Więcej o: