Ćwiczenia na pośladki w domu to sposób na poprawę wyglądu sylwetki, ale także na poprawę własnego samopoczucia. Kobiety dużą wagę przykładają do swojego wyglądu, który wraz z wiekiem i różnymi obiektywnymi aspektami ulega zmianom. Aby zapobiec niekorzystnym zmianom, warto zadbać o właściwą dietę, odpowiedni poziom nawodnienia organizmu, ale także o właściwy trening. Należy się w nim skupić na newralgicznych partiach, takich jak: pośladki, uda i brzuch.
Aby trening odniósł oczekiwany skutek konieczne jest jego regularne i dokładne wykonywanie. Jednorazowy wysiłek nie załatwi sprawy. Na początek warto wybrać ćwiczenia łatwiejsze, a z czasem zwiększać obciążenie, gdy organizm przywyknie do stałego wysiłku. Pamiętajmy, że za sukcesem stoi też dokładne wykonywanie powtórzeń. Niechlujne odbębnienie ćwiczeń nie pozwoli nam osiągnąć zamierzonych celi w krótkim czasie.
Ćwiczenia na jędrne pośladki można uzgodnić z trenerem personalnym, wykonywać je na siłowni z użyciem sprzętów lub korzystając z dostępnych na płytach DVD programów treningowych. Można także samodzielnie ustalić sobie plan kilku ćwiczeń, które będziemy wykonywać codziennie, z dnia na dzień zwiększając liczbę powtórzeń i intensywność treningu. Oto kilka przykładowych aktywności, które pozwolą poprawić wygląd pośladków:
W ostatnich latach dużą popularność zyskał trening z użyciem taśm czy gum treningowych. Pozwalają one zwiększyć opór, co sprawia, że wykonywane powtórzenia są intensywniejsze, a zarazem efektywniejsze. Taśmy oporowe można wykorzystać także podczas treningu rzeźbiącego pośladki. Najpopularniejsze ćwiczenia z gumą na pośladki to m.in.:
Nie tylko pośladki są obszarem, na którym koncentruje się większość treningów przeznaczonych dla kobiet. Wiele z nich zwraca także uwagę na okolicę brzucha, która jest dość newralgiczna, zwłaszcza dla kobiet po ciąży i porodzie. Na brzuchu zazwyczaj zostaje wówczas warstwa tkanki tłuszczowej, skóra jest naciągnięta i niejednokrotnie naznaczona rozstępami. Trzeba jej dać czas na dojście do siebie. Nadmiar tłuszczu tymczasem można spalić, stosując odpowiednie ćwiczenia. Należy jednak pamiętać, że powrót do aktywności sportowej po ciąży powinien mieć miejsce stopniowo i po konsultacji z lekarzem i fizjoterapeutą, który ocenia czy nie doszło do rozejścia mięśni brzucha.
Jednym z najlepszych ćwiczeń, które jednocześnie wzmacniają mięśnie pośladków, ud i brzucha są te wykonywane w podporze. Wystarczy byś uklękła na macie i podparła się na rękach. Następnie prawą nogę unieś ugiętą w bok do wysokości biodra. W tym czasie staraj się, aby brzuch i pośladki były maksymalnie napięte. Powtórz 10 razy, a następnie zmień nogę. Na początek wystarczy wykonać dwie serie, z czasem warto zwiększać obciążenie, np. stosując taśmę mini band.