Kolory ścian 2021. Które trendy będą królować w nowym sezonie?

Które kolory ścian będą szczególnie modne w 2021 roku? Czy do wnętrz zawita zupełnie nowa stylistyka? Podpowiadamy.
Zobacz wideo Były niemal doszczętnie zniszczone, ale mają nowe życie

Najmodniejsze kolory ścian minionego roku. Czy czeka nas kontynuacja?

2020 rok został przez Global Aesthetic Center AkzoNobel ogłoszony jako czas królowania barwy ''Tranquil Dawn'', znanej na polskim rynku jako ''Miętowa Szarość''. Pastelowy i bardzo delikatny odcień zieleni miał być ''pełen refleksji nad tym, co czyni nas ludźmi'' - jak stwierdziła szefowa instytucji Heleen van Gent. Pomimo tego, że minionym 12 miesiącom towarzyszyły zgoła niespodziewane i trudne emocje, właśnie ten trend kolorystyczny okazał się być bardzo popularnym. Pora jednak na zmianę stylistyki.

Modne kolory ścian 2021 - niech króluje ''Moc Ziemi''!

AkzoNobel, instytucja badająca globalne trendy kolorystyczne, ogłosiła również swój typ na 2021 rok. Tym razem we wnętrzach triumfy ma święcić barwa ''Moc Ziemi'', wraz z odcieniami jej towarzyszącymi. Ciepłe i ziemiste kolory mają skłaniać do zwrotu ku naturze. W przeciwieństwie do refleksyjnej ''Miętowej Szarości'', kolor 2021 roku ma więc sprzyjać działaniu. Zdefiniowano też cztery palety barw Colour Futures 2021, które mają korespondować z kolorem roku:

  • kolory ekspresyjne: żywe róże i czerwienie, których wydźwięk łagodzony jest przez ich bledsze odcienie. Zastosowanie tych kolorów w połączeniu z ''Mocą Ziemi'' doda wnętrzu energii i charakteru.
  • kolory bezpieczne: co, gdyby zestawić ze sobą barwy ziemi z różnych miejsc na świecie? Właśnie tak stworzono ten pakiet. Jego wybór pozwala łagodnie przejść między nowoczesnością, a tradycją. 
  • kolory ponadczasowe: różne odcienie żółci i brązów, które wprowadzą do wnętrza dobry i lekki nastrój.
  • kolory ziemi: błękit, szarość i zieleń, czyli połączenie natury z tym, co miejskie. Nazwa zupełnie dziwi.
 

Kolory ścian w kuchni. Co będzie modne według Pantone?

Jakie kolory ścian zastosować w kuchni? Idąc za radą Pantone Color Institute, również w tym pomieszczeniu śmiało można stawiać na ''Uspokajającą Szarość'' i ''Jasną Żółć''. Skąd takie propozycje? Mają być wyrazem nadziei dla wszystkich ludzi. Charakterystyczne, że w tym roku Instytut wybrał aż dwa, nie zaś tylko jeden kolor. Dokładnie są to barwy:

  • 17-5104 ''Ultimate Grey'' - kojarzy się z kolorem betonowego fundamentu, stabilnością i kamienistą plażą.
  • 13-0647 ''Illuminating'' - barwa nadziei i wiary w lepsze jutro.

Z pewnością ich połączenie będzie ciekawym rozwiązaniem jeśli chodzi o kolory ścian 2021 do kuchni, gdzie spędzamy przecież tak wiele czasu. 

Kolory ścian do salonu w zgodzie z sugestiami WGSN

Według Worth Global Network, topowe kolory ścian 2021 to między innymi ''A.I. Aqua'', czyli ''Turkusowy Błękit''. Co ciekawe: barwa jest inspirowana technologią 5G i odcieniami charakterystycznymi dla mediów społecznościowych. Także kolory ścian do salonu mogą być inspirowane innymi propozycjami WGSN, czyli:

  • szarością ''Good Gray'';
  • sorbetową żółcią ''Sherbet Lemon'';
  • spokojną zielenią ''Quiet Wave''.
 

Kolory ścian do sypialni - propozycje znanych New Decor Trends

Portal New Decor Trends również przygotował swój zestaw barw, które mają stać się gorącymi trendami 2021 roku. Jakie kolory ścian wybrać do sypialni? Po czasach królowania butelkowej zieleni', przyszedł wreszcie czas na jej następczynię, czyli kolor szałwiowy. Definiuje się go jako łagodną i naturalną ''rozbieloną zieleń''. Szczególnie dobrze wypada jako kolor ścian do sypialni, bo jest spokojny, stonowany, sprzyja odpoczynkowi. Niekoniecznie musi pokrywać wszystkie ściany, co jest ważne zwłaszcza w bardzo niewielkich pomieszczeniach. Można go śmiało łączyć z bielą, szarością, pastelowym różem czy błękitem.

New Decor Trends proponuje również zieleń wpadającą w kolor morski, którą uważa za kolejny topowy trend 2021 roku. Bez wątpienia dalej modne będą różne połączenia bieli, szarości i rozmaitych beżów. Bezpieczne i sprzyjające wypoczynkowi - mają szansę na zdobycie dużej popularności. Oprócz nich pudrowy róż, ale też niektóre odcienie żółci lub brązy.

Więcej o: