Ojciec oblał ją kwasem, gdy miała dwa miesiące. Teraz jest modelką. Martyna Wojciechowska przybliżyła jej historię

Martyna Wojciechowska opublikowała na Instagramie post, w którym przedstawiła historię Anmol Rodriguez. 26-latka z Indii, została oblana kwasem przez własnego ojca, gdy miała zaledwie dwa miesiące. - Miała zginąć jako dziecko, dzisiaj inspiruje tysiące ludzi na całym świecie - pisze Martyna Wojciechowska.
Zobacz wideo Martyna Wojciechowska stanęła w obronie środowisk LGBT. "Każdy ma prawo być tym, kim chce"

Martyna Wojciechowska jest jedną z najpopularniejszych oraz bardziej docenianych kobiet w polskim show-biznesie. Podróżniczka, prowadząc takie programy jak "Kobieta na krańcu świata", od lat przybliża widzom niesamowite historie oraz życie kobiet w różnych zakątkach świata. Od jakiegoś czasu, dziennikarka publikuje również wiele inspirujących postów na swoim Instagramie, gdzie opisuje poruszające historie różnych kobiet.

Wojciechowska w programie o seksualności osób niepełnosprawnych: 'To prawo każdej jednostki ludzkiej'Vladana od 11 lat jest asystentką seksualną. W wielu miejscach na świecie ten zawód nadal nie jest znany

Ojciec oblał ją kwasem, gdy miała dwa miesiące. Teraz jest modelką i inspiruje tysiące ludzi

Ostatnio, Martyna Wojciechowska postanowiła przybliżyć swoim obserwatorom poruszającą, ale również bardzo inspirującą historię 26-letniej Anmol Rodriguez z Indii. Kiedy miała dwa miesiące, ojciec oblał ją oraz jej mamę kwasem. Anmol przeżyła, jej mama niestety nie. Dziś, mimo wielu przeciwności, 26-latka pracuje jako modelka i inspiruje ludzi z całego świata.

- I AM A SURVIVOR, NOT A VICTIM: mówi o sobie. Miała zginąć jako dziecko, dzisiaj inspiruje tysiące ludzi na całym świecie. Oto historia 26-letniej Anmol Rodriguez @anmol_rodriguez_officialz Indii. Kiedy miała zaledwie 2 miesiące, ojciec chciał pozbyć się żony i dziecka, więc obie oblał kwasem solnym. To prosty i tani sposób żeby skazać kogoś na śmierć w męczarniach albo okaleczyć na całe życie. Matka zmarła na skutek obrażeń, Anmol przeżyła choć całe ciało miała poparzone i kolejne 5 lat spędziła w szpitalu. Później opiekę i schronienie znalazła w ośrodku adopcyjnym w Bombaju, gdzie czuła się bezpieczna i akceptowana. Ale w szkole zetknęła się z nieprzychylnymi i oceniającymi jej wygląd komentarzami - napisała Martyna Wojciechowska.

Została oblana kwasem przez byłego partnera. Po latach jest motywacją dla innychZostała oblana kwasem przez byłego partnera. Musiała przejść aż 40 operacji

Anmol Rodriguez mimo przeciwności i negatywnych komentarzy, które słyszała w szkole, nieustannie wierzyła w siebie. Kiedy natomiast zaczęła swoją aktywność w mediach społecznościowych, jej historia stała się inspiracją.

- Postanowiła jednak uwierzyć w siebie. Nie w to, co mówią ludzie. A później odkryła… social media! Zaczęła wrzucać swoje zdjęcia na platformy społecznościowe. Internauci uznali jej historię za inspirującą. Machina ruszyła! Dzisiaj ANMOL jest modelką, mówczynią motywacyjną, a także założycielką Acid Attack Survivor Sahas Foundation, która wspiera ofiary oblania kwasem solnym - dodaje podróżniczka.

Kwas nie kończy naszego życia. Może jedynie zmienić twarz, ale nie zniszczy duszy. W środku jesteśmy tacy sami, powinniśmy zaakceptować to, kim jesteśmy i żyć szczęśliwie

- mówi Anmol Rodriguez.

 
Więcej o: