Ojciec oblał ją kwasem, gdy miała dwa miesiące. Teraz jest modelką. Martyna Wojciechowska przybliżyła jej historię

Martyna Wojciechowska opublikowała na Instagramie post, w którym przedstawiła historię Anmol Rodriguez. 26-latka z Indii, została oblana kwasem przez własnego ojca, gdy miała zaledwie dwa miesiące. - Miała zginąć jako dziecko, dzisiaj inspiruje tysiące ludzi na całym świecie - pisze Martyna Wojciechowska.
Zobacz wideo Martyna Wojciechowska stanęła w obronie środowisk LGBT. "Każdy ma prawo być tym, kim chce"

Martyna Wojciechowska jest jedną z najpopularniejszych oraz bardziej docenianych kobiet w polskim show-biznesie. Podróżniczka, prowadząc takie programy jak "Kobieta na krańcu świata", od lat przybliża widzom niesamowite historie oraz życie kobiet w różnych zakątkach świata. Od jakiegoś czasu, dziennikarka publikuje również wiele inspirujących postów na swoim Instagramie, gdzie opisuje poruszające historie różnych kobiet.

Ojciec oblał ją kwasem, gdy miała dwa miesiące. Teraz jest modelką i inspiruje tysiące ludzi

Ostatnio, Martyna Wojciechowska postanowiła przybliżyć swoim obserwatorom poruszającą, ale również bardzo inspirującą historię 26-letniej Anmol Rodriguez z Indii. Kiedy miała dwa miesiące, ojciec oblał ją oraz jej mamę kwasem. Anmol przeżyła, jej mama niestety nie. Dziś, mimo wielu przeciwności, 26-latka pracuje jako modelka i inspiruje ludzi z całego świata.

- I AM A SURVIVOR, NOT A VICTIM: mówi o sobie. Miała zginąć jako dziecko, dzisiaj inspiruje tysiące ludzi na całym świecie. Oto historia 26-letniej Anmol Rodriguez @anmol_rodriguez_officialz Indii. Kiedy miała zaledwie 2 miesiące, ojciec chciał pozbyć się żony i dziecka, więc obie oblał kwasem solnym. To prosty i tani sposób żeby skazać kogoś na śmierć w męczarniach albo okaleczyć na całe życie. Matka zmarła na skutek obrażeń, Anmol przeżyła choć całe ciało miała poparzone i kolejne 5 lat spędziła w szpitalu. Później opiekę i schronienie znalazła w ośrodku adopcyjnym w Bombaju, gdzie czuła się bezpieczna i akceptowana. Ale w szkole zetknęła się z nieprzychylnymi i oceniającymi jej wygląd komentarzami - napisała Martyna Wojciechowska.

Anmol Rodriguez mimo przeciwności i negatywnych komentarzy, które słyszała w szkole, nieustannie wierzyła w siebie. Kiedy natomiast zaczęła swoją aktywność w mediach społecznościowych, jej historia stała się inspiracją.

- Postanowiła jednak uwierzyć w siebie. Nie w to, co mówią ludzie. A później odkryła… social media! Zaczęła wrzucać swoje zdjęcia na platformy społecznościowe. Internauci uznali jej historię za inspirującą. Machina ruszyła! Dzisiaj ANMOL jest modelką, mówczynią motywacyjną, a także założycielką Acid Attack Survivor Sahas Foundation, która wspiera ofiary oblania kwasem solnym - dodaje podróżniczka.

Kwas nie kończy naszego życia. Może jedynie zmienić twarz, ale nie zniszczy duszy. W środku jesteśmy tacy sami, powinniśmy zaakceptować to, kim jesteśmy i żyć szczęśliwie

- mówi Anmol Rodriguez.

 
Więcej o: