Dzień Babci 2021: kiedy wypada? Jaki prezent dla babci i dziadka wybrać?

Dzień Babci 2021 już tuż tuż. Poprzednie lata przyzwyczaiły nas do dużych rodzinnych imprez lub tłumnych spotkań w szkołach i przedszkolach. W tym roku Dzień Babci będzie raczej spotkaniem symbolicznym w wąskim gronie lub online. Sprawdź, jak zorganizować ten wyjątkowy dzień i co kupić na prezent.

Dzień Babci: kiedy wypada i jak zorganizować spotkanie? 

Kiedy wypada Dzień Babci? W 2021 roku obchodzimy to święto 21 stycznia, tym razem ten wyjątkowy dzień wypada dokładnie pod koniec tygodnia, czyli w czwartek. Niektórzy połączą pewnie Dzień Babci z Dniem Dziadka, który obchodzimy 22 stycznia (piątek). Przed planowaną wizytą warto wcześniej zadzwonić i umówić się na konkretną datę, tak aby nikt nie poczuł się urażony, jeśli wnuki pojawią się dopiero w piątek lub weekend.

Wiemy już kiedy jest Dzień Babci w tym roku, a jak zorganizować spotkanie? Przez lata wszyscy przyzwyczaili się, że u babci można liczyć na pyszny obiad, w tym roku lepszym rozwiązaniem może okazać się po prostu spacer lub zaplanowanie krótkiego spotkania, tak aby nie gromadzić się w domu seniora. Niektóre rodziny czekają też rozmowy online, na szczęście współczesne babcie mają często w jednym palcu obsługę komunikatorów internetowych. Na koniec dnia liczy się przede wszystkim pamięć, można więc po prostu zadzwonić, a prezent zamówić od razu do domu babci. Poniżej prezentujemy top listę sprawdzonych pomysłów na prezent na Dzień Babci.  

Prezent na Dzień Babci- pamiątkowa fotografia

Babcie z zasady nie lubią otrzymywać prezentów i często trzeba się mocno wysilić, aby wymyślić coś, co sprawi, że pojawi się błysk w babcinym oku. Jaki prezent na Dzień Babci będzie odpowiedni?

 • Pięknie oprawiona fotografia wnuka, to coś, co sprawi radość i będzie ładnie wyglądać na komodzie. 
 • Można też wybrać kolekcję zdjęć i zamówić dla babci fotoksiążkę. Wspomnienia wspólnych chwil z pewnością poprawią jej humor. 
 • Ciekawym pomysłem będzie też srebrny lub złoty medalion z fotografią w środku. 

Prezent na Dzień Babci nie musi być sentymentalny, wiele seniorów ceni sobie praktyczne podarunki. Szczegóły poniżej. 

Prezent dla babci- domowe umilacze

Najlepszy prezent dla babci? Para ręcznie malowanych filiżanek w towarzystwie ciepłego kocyka, lub nowych kapci, sprawi, że chłodniejsze dni będą bardziej znośnie. Z praktycznych prezentów można kupić też perfumy lub elegancką czapkę, seniorzy lubią modnie wyglądać. Część osób aktywnych zawodowo szczególnie ucieszy się z prezentu, który pozwoli im podkreślić profesjonalny wizerunek lub sprawi, że będą bardziej ''na czasie''. Idealny prezent dla babci, która interesuje się modą, nie musi dużo kosztować, może to być bogato ilustrowany magazyn lub ładnie oprawiony plakat modowy z okresu młodzieńczych lat babci. 

Zobacz wideo Jak zapakować wino na prezent? Wykorzystaj kwiaty

Prezent na Dzień Babci i Dziadka- podarunek dla dwojga

Łączona impreza babci i dziadka często owocuje wspólnym podarunkiem. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na łączony prezent na Dzień Babci i Dziadka

 • W przypadku, gdy w składce uczestniczy cała rodzina, warto pomyśleć nad wymianą telefonów seniorów. Sprawna komunikacja aktualnie jest na wagę złota. 
 • Dobrym pomysłem może okazać się też nowy telewizor, który jest często oknem na świat dla osób, które spędzają większość czasu w domu. 
 • Zapalonych ogrodników ucieszy zestaw narzędzi lub piękne rośliny doniczkowe. 

Co jeszcze można podarować na Dzień Babci i Dziadka?

 • książki
 • zastawę stołową
 • porcelanowy imbryk i filiżanki
 • dwa ciepłe koce
 • prezenty związane z hobby seniorów
 • koszulki dla Superbabci i Superdziadka
 • kosz pełen słodyczy
 • torba lub wózek na zakupy z dedykacją

Aktywnym seniorom można podarować voucher na wakacje. Szczegóły poniżej: 

Prezent dla babci i dziadka- wyjazd w nieznane 

Weekend w górach, a może majówka nad morzem jako prezent dla babci i dziadka? Bardzo wiele osób już nie może doczekać się wyjazdu. Zakup vouchera lub wcześniejsza rezerwacja to sytuacja win-win. Właściciele hoteli w tych trudnych czasach liczą na każdą formę pomocy, a seniorów po długich miesiącach spędzonych w czterech ścianach z pewnością ucieszy wizja wyjazdu, nawet jeśli będzie trzeba trochę poczekać. 

Więcej o: