Jak często powinniśmy wymieniać bieliznę na nową? Częściej, niż robi to większość z nas

Choć regularna wymiana zużytej bielizny wydaje się czymś oczywistym, to wiele kobiet wymienia swoje biustonosze czy majtki zdecydowanie zbyt rzadko. Pozbywanie się bileizny dopiero, gdy ta jest już bardzo znoszona lub nawet podarta to błąd.
Zobacz wideo Nie lubisz, gdy ramiączka stanika wystają spod bluzki? Oto niezawodny trik

Kiedy należy wymieniać bieliznę, jeśli weźmiemy pod uwagę zarówno jej wygląd, jak i komfort użytkowania? Czy jeśli majtki oraz biustonosze prane są po każdym założeniu i wyglądają bez zarzutu mimo kilku lat, to mimo wszystko trzeba je wyrzucić? Oczywiście, że nie. Jeśli bielizna została wykonana z bardzo dobrej jakości materiałów i jest prawidłowo prana oraz przechowywana, może służyć nawet kilka lat. Warto jednak pamiętać, by od czasu do czasu zrobić przegląd swojej bielizny i zwrócić uwagę, czy nie potrzebuje ona wymiany. Kobiety powinny zwrócić uwagę zwłaszcza na staniki, gdyż nieestetyczne, zużyta biustonosze mogą nie tylko spowodować, że będziesz czuć się niepewnie w swojej skórze, lecz także mogą być przyczyną dyskomfortu, a nawet bólu pleców czy ramion. Jak często zatem powinniśmy kontrolować, czy nasza bielizna nie potrzebuje wymiany?

Jak często wymieniać biustonosz na nowy?

Przyjmuje się, że staniki powinno wymieniać się raz w roku. Jednak jeśli są dobrze wykonane i odpowiednio zadbane, można z nich korzystać dłużej. Co jest oznaką tego, że biustonosz nadaje się do wyrzucenia i czas zastąpić go nowym? Pierwszym znakiem są są powyginane miseczki o nieregularnych krawędziach, które zwyczajnie odkształcają się po wielu praniach. Drugim aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę, to kondycja fiszbin. Jeżeli są powyginane lub przebijają się przez materiał, to ewidentny znak, że nie powinnaś go dłużej nosić. O regularnej wymianie biustonoszy powinny pamiętać zwłaszcza panie o większych biustach. Niestety, taki zużyty biustonosz najczęściej nie trzyma już biustu tak, jak na początku użytkowania i może przyczyniać się do pojawiania się bólu pleców oraz ramion. 

Sprawdź: Modne i wygodne biustonosze z miseczką B!

Jak często wymieniać majtki na nowe?

W tym przypadku majtek, ogólnie przyjęta zasada również mówi o tym, by wymieniać je na nowe raz w roku. Jednak tak, jak w przypadku staników, również majtki można nosić nieco dłużej, jeśli są dobrej jakości i w dobrej kondycji. Pamiętajmy jednak, że choć prześwitująca bielizna jest seksowna, to nie dotyczy to prześwitów spowodowanych długim użytkowaniem. Jeżeli materiał, z którego zostały wykonane majtki posiada widoczne przetarcia to znak, że najwyższy czas pozbyć się ich ze swojej szafy. Poprute szwy, wystające, urwane niteczki, dziurki czy rozciągnięta gumka? To wszystko są sygnały do tego, by wymienić swoją bieliźnianą garderobę.

Więcej o: