Życzenia na Dzień Babci: czego życzyć kochanym babciom?

Życzenia na Dzień Babci powinny płynąć prosto z serca. W końcu to babcie są zazwyczaj - zaraz po rodzicach - najważniejszymi osobami w życiu dzieci.

Życzenia dla babci: skąd się wzięło to święto?

Dzień Babci obchodzony jest w Polsce 21 stycznia. Jego początki w naszym kraju sięgają lat 60. XX wieku. Wskazuje się, że zapoczątkowała je gazeta "Kobieta i życie" w 1965 roku. Później ideę podchwyciły inne tytuły prasowe i w ten sposób z roku na rok coraz bardziej umacniała się tradycja obchodzenia dnia poświęconego wszystkim babciom. Babcie są szczególnymi osobami w życiu dzieci. Są troskliwe i kochamy je za ich bezgraniczne wsparcie oraz to, że zawsze stają po stronie wnuków. Stąd też warto celebrować Dzień Babci, okazując w ten sposób nasze przywiązanie i wdzięczność za wszystko, co robią one dla swoich wnucząt każdego dnia bez względu na ich wiek. 

Dzień Babci nie może obejść się bez okolicznościowych życzeń. Najmłodsze dzieci zazwyczaj uczestniczą w przedstawieniach specjalnie z tej okazji, na które babcie zapraszane są do przedszkola lub szkoły. Starszaki z kolei mogą samodzielnie złożyć życzenia babciom i obdarować je specjalnie przygotowaną laurką, kwiatami lub innym drobnym prezentem. 

A oto kilka przykładów życzeń dla babci, które można umieścić na okolicznościowej kartce lub laurce:

Życzę Tobie, Babciu miła, byś zawsze w życiu szczęśliwa była. Życzę Ci, Babuniu, życia najdłuższego, Pociechy, szczęścia i zdrowia dobrego!
Przyjmij, Kochana Babciu, z serca płynące życzenia: dobrego zdrowia, dużo optymizmu i spełnienia wszystkich marzeń.
Kochana Babciu! Dziękuję Ci za to, że jesteś. Z okazji Twojego święta życzę Ci dużo zdrówka i samych szczęśliwych dni!

Wierszyki dla babci: sposób na wyrażenie naszych uczuć

Tradycją stało się, że w przedszkolach i niższych klasach szkoły podstawowej dzieci z nauczycielami przygotowują specjalne programy artystyczne i poczęstunek dla babć i dziadków z okazji ich święta. W tym roku w związku z pandemią może ich zabraknąć, jednak nie oznacza to, że podczas świętowania zabraknie wierszyków dla babci recytowanych przez wnuki. Warto natychmiast zacząć naukę tekstu lub przygotować sobie estetyczną kartę, z której go odczytamy. 

Babcie bywają różne, lecz każda pamięta, że jednakowo zawsze kochają wnuczęta. To samo je cieszy, to samo raduje: nasz pocałunek, uśmiech i słowo... Dziękuję!
Babciu, babciu tak Cię kocham, Jak się oddalę, już z rozstania szlocham. Ty mi zawsze pomożesz, Tyle ile sama możesz. Dzisiaj Twoje święto! Ono ma moc zaklętą! Kocham Cię tak bardzo, że sama nie wiesz jak!
Kochana Babciu, gdy się zbudziłam, I oczu moich powieki uchyliłam, Promyczek miłości w serduszku zawzięcie, Wspominał mi ciągle o Twoim święcie. Życzę Ci Babciu zdrowia dobrego, Gdyż skarbu lepszego nie znam od tego. Miłość ma również wielkie znaczenie, Tej jednak doznasz na pewno ode mnie. Bądź zatem zdrowa i bardzo szczęśliwa, A naszej miłości niech w sercach przybywa. Kochać Cię będę i kochać nie przestanę, Bo wiem, że od Ciebie to samo dostanę.
Zobacz wideo Przygotuj specjalny deser dla babci w dniu jej święta!
Więcej o: