Życzenia na Dzień Dziadka: czego życzyć dziadkowi?

Dzień Dziadka to stosunkowo nowe święto, jednak bardzo chętnie i hucznie obchodzone. W końcu dziadkowie, to zaraz po rodzicach, najważniejsze osoby w życiu dzieci. Poznaj najpiękniejsze życzenia na Dzień Dziadka.

Życzenia dla dziadka: czego życzyć naszym dziadkom?

Dziadek kojarzy nam się ze starszym panem w kapeluszu i z wąsami. Jednak to nie wygląd jest najważniejszy i to nie on definiuje prawdziwego dziadka, który jest przede wszystkim najlepszym przyjacielem dla swoich wnuków. Zawsze ma dla nich czas, potrafi wysłuchać i doradzić w różnych sytuacjach. Jest także najlepszym obrońcom i wiele potrafi wybaczyć. Tymi wszystkimi cechami dziadek zasługuje na swoje święto. A to przypada dokładnie 22 stycznia. Historia obchodów tego dnia w Polsce sięga lat 70. XX wieku, kiedy to na fali popularności Dnia Babci Telewizja Polska ogłosiła konkurs na ustalenie daty Dnia Dziadka. Początkowo miał to być 30 maja, jednak zdecydowanie lepiej przyjął się termin przypadający tuż po Dniu Babci, czyli 22 stycznia. W ten sposób tworzy się swoiste dwudniowe święto Dziadków. 

Czego wnuki mogą życzyć dziadkom? Przede wszystkim zdrowia. To życzenie dla dziadka w obecnej rzeczywistości staje się kluczowe. Dziadkom należy także życzyć spełnienia marzeń i pociechy z wnuków. A oto kilka przykładowych tekstów życzeń na Dzień Dziadka, które można umieścić na okolicznościowej kartce lub laurce, bo biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną i bezpieczeństwo seniorów w wielu przypadkach bezpośrednie spotkania trzeba będzie odłożyć na później. 

Ty, Dziadziusiu, dobrze wiesz, Czego wnuk Ci życzy: Zdrowia, skarbów, jakich chcesz, Szczęścia i słodyczy. Niechaj dziadzio mój jedyny, Żyje długo i przyjemnie, Niech mu w szczęściu mkną godziny, I niech ma pociechę ze mnie.
Kochany dziadku, życzę Ci szczęścia i dostatku. Uśmiechaj się zawsze, bo kocham Cię szczerze: W domu, w kinie i na spacerze.
Z okazji Dnia Dziadka życzę Tobie ciepłych kapci. Niechaj uśmiech z ust nie znika, A twa miłość nie przemyka. Nie wierzę już w bajki, Ale pamiętam je wciąż, Bo czytałeś mi je zawsze, Proszę zostań tu na zawsze.

Wierszyki na Dzień Dziadka: skąd czerpać inspirację?

Dzień Dziadka i Babci nie może obejść się bez okolicznościowych wierszyków i życzeń. Niewyczerpanym źródłem inspiracji w tej kwestii jest oczywiście internet, gdzie można znaleźć mnóstwo ciekawych tekstów życzeń, ale także wierszyki na Dzień Dziadka, pomysły na prezenty i upominki. Pamiętajmy, żeby w tym szczególnym dniu choć chwilę wygospodarować na rozmowę za pośrednictwem komunikatorów internetowych lub telefonu, aby mimo dzielącej nas odległości dać wyraz naszej miłości i przywiązania do dziadków. Poniżej znajdziemy wierszyki, które możemy przesłać dziadkom np. w formie SMS-a, maila lub za pośrednictwem komunikatora internetowego.

Dziś Dzień Dziadka, okazja ta niezwykle rzadka! Ja całusy i życzenia, Chcę ci złożyć w oku mgnienia! Żebyś zawsze był szczęśliwy, Pogodny i żartobliwy. Gorące życzenia i pozdrowienia, Składa wnuczka nie do zastąpienia.
Krótki mój wierszyk i mowa krótka, bo jestem dziadku bardzo malutka. Kiedy urosnę, dziadku jedyny, będę Ci życzyć przez dwie godziny. A teraz tylko te słówka powiem, niech Bóg dziadziunia obdarzy zdrowiem, niech dziadzio drogi żyje wiek cały, i wciąż pamięta o wnusi małej.
Zobacz wideo Tu znajdziesz przepis na rogaliki dla dziadka!
Więcej o: