Urlop 2021. Kiedy najlepiej wziąć wolne? Długie weekendy, dni wolne, święta [KALENDARZ]

Urlop 2021. Wypełniasz wniosek o urlop? Sprawdź z nami, jak zaplanować dni wolne tak, aby wykorzystać każdy długi weekend. Przerwy świąteczne i wakacje, to wszystko można połączyć.

Dni wolne od pracy 2021- myślami już przy wakacjach 

Przed 2021 rokiem stoi trudne zadanie, ma nam wynagrodzić miesiące zamknięcia w domu, ograniczenia i często brak wakacji. Niektórzy z dużym wyprzedzeniem muszą poinformować pracodawcę o swoich wakacyjnych planach i chociaż nadal nie wiemy, jak będzie rozwijać się sytuacja epidemiczna na świecie, to i tak musimy podjąć decyzję. Jak zaplanować urlop tak, aby maksymalnie wykorzystać dni wolne od pracy 2021? Więcej na ten temat dowiesz się z dalszej części artykułu. 

Kalendarz świąt 2021 - wiosenna lista 

Oprócz świąt wielkanocnych wiosną pojawia się ulubiona przez Polaków majówka. Sprawdź, czy Wielkanoc w tym roku pozwoli na dłuższy wyjazd i jak zaplanować majowego grilla. Kalendarz świąt 2021 na wiosnę znajduje się poniżej:

Kalendarz świąt 2021- kwiecień, maj 

 • Wielkanoc- 4.04 (niedziela) 
 • Poniedziałek Wielkanocny- 5.04 (poniedziałek) 
 • Święto Pracy- 1.05 (sobota)
 • Święto Konstytucji- 3 Maja 3.05 (poniedziałek) 

Długie weekendy 2021- lato 

Wakacyjny urlop warto zaplanować już w czerwcu, przed sezonem ceny wycieczek i wynajmu są znacznie niższe, a i tak można liczyć na ładną pogodę. Jak ułożą się długie weekendy 2021 w letniej edycji? Sprawdzamy poniżej.

Kalendarz świąt 2021- czerwiec, sierpień 

Urlop 2021- jesienna lista 

Nie wszyscy lubią wypoczywać w wysokich temperaturach, cześć osób czeka z urlopem do jesieni. Pogoda bywa równie piękna, a ceny będą już znacznie niższe. Poniżej prezentujemy listę dni wolnych od pracy w listopadzie (chociaż urlop 2021 warto zaplanować odrobinę wcześniej, na przykład we wrześniu lub październiku. Złota, polska jesień prezentuje się bajkowo zwłaszcza w górach). 

Kalendarz świąt 2021- listopad 

 • Wszystkich Świętych- 1.11 (poniedziałek) 
 • Święto Niepodległości- 11.11 (czwartek) 

Święta 2021- zimowa lista 

Zima to okres gorących przygotowań do świąt oraz sylwestra, w przypadku rodziców warto zaplanować też urlop po Nowym Roku po to, aby móc zorganizować ferie. Jak ułożą się długie zimowe weekendy 2021? Szczegóły poniżej: 

Kalendarz świąt 2021- grudzień 

 • Boże Narodzenie- 25.12 (sobota)
 • Boże Narodzenie- 26.12 (niedziela) 
 • Sylwester- 31.12 (piątek)

Długie weekendy 2021- jak zaplanować urlop

Dni wolne od pracy wykorzystujemy często nie tylko na wypoczynek, wielu Polaków właśnie w tym okresie decyduje się na remont lub nadrabia zaległości w różnych urzędach. Może nie jest to wesoła perspektywa, ale gdy połączymy dni wolne z weekendami z powodzeniem uda nam się w wypocząć i załatwić wszystkie ważne sprawy. 

 1. Po zimowym wypoczynku, który w tym roku większość z nas spędziła na osiedlowych, ośnieżonych górkach, kolejny długi weekend pojawia się w kwietniu. Osoby, które wezmą urlop 2 i 6 kwietnia, będą mogły cieszyć aż 5 dniami poza urlopem. 
 2. Następna okazja do dłuższego urlopu pojawia się w maju. Majówka w 2021 niestety nie rozpieszcza, 1 maja w tym roku wypada w sobotę, ale niektórzy będą mogli sobie ten dzień odebrać. 
 3. Czerwiec przynosi kolejne dni wolne od pracy. 3 czerwca (czwartek) wypada Boże Ciało, każdy, kto zaplanuje urlop 4 czerwca, może cieszyć się aż 4-dniowym weekendem. 
 4. Kolejna okazja pojawia się w listopadzie. 1 listopada w 2021 roku wypada w poniedziałek, warto wypisać urlop już 29 października, czyli w piątek i w ten prosty sposób zyskać kilka dnia na spokojną podróż po Polsce. 11 listopada wypada z kolei w czwartek, urlop 12 zapewni nam aż 4 dni wolne. 
 5. Grudzień niestety nie zapowiada się obiecująco. Tradycyjne święta zahaczają o weekend. 
Zobacz wideo Dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy akurat 25 grudnia?
Więcej o: