Niepotrzebna wizyta u weterynarza. Właściciel złamał nogę, a pies cierpiał na "nadmiar współczucia" [wideo]

Czy zwierzęta potrafią współczuć swoim właścicielom? O tym, że tak dowiedział się pewnien Brytyjczyk, który za tę informację słono zapłacił.

Russel Jones - właściciel charta - złamał nogę. Miał założony gips i z trudnością poruszał się o kulach. Po jakimś czasie zauważył, że jego pies także zaczął utykać. Zmartwiony tym faktem właściciel zabrał psa do weterynarza, gdzie wykonano pupilowi serię badań. Mężczyzna wydał 300 funtów i dowiedział się, że jego psu nic nie dolega. 

Wielka Brytania. Współczujący pies zaczął naśladować swojego właściciela

Postawiona przez weterynarzy diagnoza była jednoznaczna: pies cierpi jedynie na nadmiar współczucia, co przejawia się naśladowaniem swojego ukochanego pana. Film, przedstawiający kulejącego psa, cieszy się dużą popularnością na serwisach społecznościowych. 

Zwierzęta lubią się uczyć. 

Psy uczą się naśladując inne osobniki, również ludzi. Dzięki zdolność tzw. społecznego uczenia się, psy można nauczyć otwierać drzwi za pomocą klamki lub zaświecać światło. 

W 2011 roku austryjaccy naukowcy przeprowadzili eksperyment. Obserwowali, w jaki sposób psy popychają drzwi, które otwierają ich właściciele. Okazało się, że psy naśladowały zachowanie swoich właścicieli. Gdy pan otwierał drzwi głową, pupil robił tak samo.