Kim jest Ashley Biden? Pracownica socjalna, która stworzyła własną kolekcję ubrań

Ashley to jedyne dziecko Joe i Jill Bidenów. 39-latka jest pracownicą socjalną, a także adwokatką lokalnych społeczności.

Joe Biden to 46. prezydent Stanów Zjednoczonych. Listopadowy wybór Demokraty na urząd został potwierdzony przez Kolegium Elektorów w grudniu 2020 roku, zaś 7 stycznia przez Kongres. W środę 20 stycznia Joe Bidena został oficjalnie zaprzysiężony na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Ogromne zainteresowanie wzbudza rodzina nowego prezydenta USA. Pojawiły się spekulacje, czy córka Joe Bidena podobnie jak Ivanka Trump zostanie doradczynią ojca. Okazuje się jednak, że 39-latka ma zupełnie inne plany. 

 

Kim jest Ashley Biden?

Ashley Biden przyszła na świat 8 czerwca 1981 roku. Jest córką Joe Bidena oraz jego drugiej żony - Jill Biden. Zajmuje się pracą socjalną, jest także adwokatką lokalnych społeczności. Co ciekawe, Ashley stworzyła markę odzieżową. Jej kolekcja Livelihood miała premierę w 2017 roku w trakcie New York Fashion Week. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na cele charytatywne. 

Zobacz wideo Biden: Będę prezydentem wszystkich Amerykanów

Ashley Biden. Nowa Pierwsza Córka USA 

Ashley była niedawno gościem programu telewizyjnego "Today". W rozmowie z Jenną Bush Hager wyznała, że w czasie prezydentury ojca nie zamierza zmieniać swojego życia. Dlatego też nie obejmie funkcji doradczyni prezydenta. - Mam nadzieję, że skorzystam z tego, aby w tym czasie opowiedzieć się za sprawiedliwością społeczną, zdrowiem psychicznym - powiedziała w wywiadzie. 

 

Joe Biden był ojcem czwórki dzieci. Jego córka, Naomi Christina Biden, zmarła w 1972 roku w tym samym wypadku samochodowym, co jej matka. W 2015 roku polityk musiał zmierzyć się ze śmiercią kolejnego dziecka. Jego syn Joseph po długiej walce z chorobą nowotworową zmarł w wieku 46 lat. Polityk ma jeszcze jednego syna pierwszego małżeństwa. 50-letni Robert jest adwokatem i doradcą inwestycyjnym. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: