"Milionerzy". Kolejny uczestnik usłyszał pytanie za milion. Jak brzmiała prawidłowa odpowiedź?

"Milionerzy" to od lat jeden z ulubionych teleturniejów Polaków. W środowym odcinku kolejny uczestnik usłyszał pytanie za milion złotych. Sprawdź, czy znasz odpowiedź na to pytanie.

Polska edycja "Milionerów" emitowana jest w Polsce z przerwami od 1999 roku. Główną nagrodą w programie jest milion złotych. Uczestnik musi wykazać się szeroką wiedzą z wielu dziedzin. Program prowadzony przez Huberta Urbańskiego od lat gromadzi przed telewizorami miliony widzów. W środowym odcinku teleturnieju emitowanego przez stację TVN kolejny raz padło pytanie za milion złotych. 

"Milionerzy": pytanie za milion. 

20 stycznia uczestnik - Maciej Kot z Lublina - dotarł do pytania za milion złotych, które brzmiało:

"Każda barwa składowa światła białego rozchodzi się w ciałach przeźroczystych z inną prędkością. Największą prędkość ma:" 

Uczestnik miał do wyboru cztery następujące odpowiedzi: 

A. czerwona

B. pomarańczowa

C. żółta

D. fioletowa

Poprawna odpowiedź na pytanie za milion. 

Poprawna odpowiedź na pytanie, z którym musiał zmierzyć się uczestnik "Milionerów" to odpowiedź A. Barwa czerwona rozchodzi się w ciałach przeźroczystych z największą prędkością. 

Niestety, pan Marcin nie znał poprawnej odpowiedzi. Nie chciał zaryzykować i wycofał się z dalszej gry. Mężczyzna zapytany przez prowadzącego o to, którą odpowiedź typowałby jako poprawną, wskazał odpowiedź D. 

Milionerzy. Na czym polegają zasady teleturnieju?

Do etapu właściwego programu dostaje się uczestnik, który przejdzie rundę eliminacyjną Kto pierwszy, ten lepszy. W tej rundzie uczestnicy mają za zadanie ułożyć odpowiedzi A, B, C i D, w poprawnej kolejności. Do gry dostaje się ten, kto poradzi sobie najszybciej z zadaniem. Potem zwycięzca eliminacji rozpoczyna grę o milion złotych. Obecnie, żeby wygrać milion trzeba odpowiedzieć na 12 pytań. W latach 1999 - 2003 należało odpowiedzieć na aż 15 pytań. 

Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, czy masz szansę wygrać w "Milionerach".

Zobacz wideo Jak zrobić cotton balls i neon na ścianę za grosze?
Więcej o: