Katy Perry przechodzi na weganizm. To samo zrobi jej... pies. "Módlcie się za nas!"

Katy Perry poinformowała w mediach społecznościowych, że jest gotowa do przejścia na weganizm. Sławna amerykańska aktorka przygotowywała się do tego cztery miesiące. Razem z nią na roślinną dietę przechodzi także pies piosenkarki.

Katy Perry zostaje weganką. W jej ślady pójdzie czworonożny Nugget

Już od kilku lat organizowana jest akcja Veganuary, podczas której brytyjska organizacja o tej samej nazwie zachęca do przejścia na dietę wegańską na cały styczeń. Nazwa pochodzi od słów vegan oraz janurary (z angielskiego 'wegański' i 'styczeń'). Wiele osób podejmuje wyzwanie zrezygnowania na ten czas z produktów pochodzenia zwierzęcego. Poprawienie stanu zdrowia, zmniejszenie cierpienia zwierząt oraz dobro naszej planety, to główne powody, którymi kierują się osoby przechodzące na weganizm. 

Wegański styl życia dla początkujących Wegański styl życia dla początkujących

Kilka dni temu gwiazda ogłosiła, że jest gotowa przejść na dietę wegańską. Przygotowywała się do tego przez ostatnie 4 miesiące. Największe kontrowersje wzbudził fakt, że razem z Katy na roślinną dietę przechodzi również jej pies - Nugget. 

Deklaracja piosenkarki spotkało się z mieszanymi uczuciami fanów. Jedni gratulowali decyzji o przejściu na weganizm, inni negatywnie komentowali karmienie pupila w taki sposób. 

Zdaniem naukowców pies, tak jak człowiek, jest istotą wszystkożerną, więc może dobrze funkcjonować na diecie bezmięsnej, o ile będzie ona zbilansowana, a właściciel zadba, żeby zwierzęciu nie zabrakło niezbędnych składników odżywczych. Oczywiście jeśli nie wiemy, jak wprowadzić weganizm do diety naszego czworonoga, najlepiej skonsultować się z weterynarzem. 

Ile osób w Polsce nie je mięsa? 

Z roku na rok na całym świecie rośnie liczba wegan i wegetarian. Portal green-news.pl podaje, że ponad 3 miliony Polaków to weganie i wegetarianie. Ta liczba będzie rosła. Już teraz ponad połowa Polaków deklaruje chęć ograniczenia spożycia mięsa. 

Kim jest Katy Perry?

Katy Perry należy do najpopularniejszych wokalistek ostatnich lat. Ostatnio często słyszy się o jej dużo o życiu prywatnym piosenkarki. Od 2019 roku jest zaręczona z Orlando Bloomem, a w sierpniu ubiegłego roku na świat przyszła ich córka Daisy. 

Zobacz wideo FIT pralinki z orzechami. Pyszne wegańskie słodycze
Więcej o: