Dodaj do prania kilka chusteczek nawilżanych. Ta metoda spodoba się właścicielom zwierząt

Chusteczka nawilżana dodana do prania może zdziałać cuda! Ten mało znany trik znacznie ułatwi ci pranie. Metoda przypadanie do gustu zwłaszcza właścicielom zwierząt.

Nawilżane chusteczki doskonale wyłapują różne zabrudzenia. Dlatego też mogą okazać się bardzo pomocne w trakcie prania. Jak skorzystać z tej metody? To banalnie proste! Przygotuj trzy sztuki chusteczek nawilżanych i dodaj je do prania. Dzięki temu mało znanemu sposobowi będziesz cieszyć się wyjątkowo czystymi ubraniami. Metoda sprawdzi się świetnie między innymi podczas prania ciemnych ubrań. 

Ulubiony trik właścicieli zwierząt

Chusteczki zbierają w czasie prania różne drobne paproszki i włoski. Dlatego doskonale poradzą sobie z sierścią na odzieży. Z metody powinni więc skorzystać właściciele zwierząt domowych, którzy zmagają się z takim problemem. 

Nawilżane chusteczki najlepsze do prania

Jakie chusteczki sprawdzą się najlepiej? Pamiętaj przede wszystkim o tym, że powinny być one wilgotne. Wysuszone raczej nie zadziałają. Poza tym muszą być na tyle mocne, by wytrzymały wirowanie w pralce. Co istotne, nigdy nie należy używać chusteczki nawilżanej do prania więcej niż jeden raz. 

Jednak to nie jest jedyny trik na ułatwienie sobie prania. Kolejna metoda, z której warto skorzystać, to dodanie czarnego pieprzu. Dzięki temu prostemu zabiegowi ubrania zachowują ładny i intensywny kolor i nie blakną. Wystarczy wsypać do prania (do bębna pralki) łyżeczkę zmielonego czarnego pieprzu. Możesz także wsypać przyprawę do lnianego woreczka i tak włożyć do pralki (pieprz może bowiem osiadać na ubraniach). Więcej na temat tego sposobu dowiesz się z naszego artykułu:

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia?

Może cię także zainteresować:

Więcej o: