Większy biust bez skalpela? Trzy naturalne sposoby na powiększenie i ujędrnienie piersi

Wiele kobiet marzy o tym, aby mieć krągły i jędrny biust. Jednak czy można poprawić jego wygląd bez ingerencji chirurga? Oczywiście, że tak! Oto trzy sposoby, dzięki którym wymodelujesz biust, a nawet delikatnie go powiększysz.
Zobacz wideo Jak można poprawić wygląd piersi?

Nie da się ukryć, że kobiety coraz częściej decydują się na chirurgiczną korektę piersi. Sztuczny biust już dawno przestał być tabu, a wiele gwiazd polskiego oraz światowego show-biznesu otwarcie przyznaje się, że poddało się takiemu zabiegowi. Choć prawidłowo wykonane implanty mogą wyglądać całkiem naturalne i bardzo estetycznie, to wiele kobiet nie chce lub nie ma możliwości poddać się takiej operacji i wolą w naturalnie zadbać o kondycję swojego biustu. Jeśli jesteś jedną z nich, sprawdź, jak trzy naturalne sposoby na powiększenie i ujędrnienie piersi.

Jak powiększyć i ujędrnić biust? Wykonuj odpowiednie ćwiczenia

Ćwiczenia na powiększenie biustu mają za zadanie przede wszystkim wzmocnić mięśnie klatki piersiowej. Niestety nie zmienią one znacząco rozmiaru twojej miseczki, gdyż piersi zbudowane są głównie z tłuszczu. Jednak dobrze wyćwiczone mięśnie klatki piersiowej lepiej podtrzymują biust, dzięki czemu piersi przybierają ładny, sprężysty kształt i delikatnie wysuwają się do przodu. Warto zatem pamiętać o regularnym wykonywaniu takich ćwiczeń, jak wyciskanie hantelek, pompki czy tzw. motylki.

Jak powiększyć i ujędrnić biust? Zadbaj o fitoestrogeny w diecie

Naturalnym sposobem, który pozwoli ci powiększyć nieco biust, jest zadbanie o źródła fitoestrogenu w diecie. To związki, które działają podobnie jak estrogeny, czyli żeńskie hormony odpowiedzialne m.in. za rozwój piersi. Najbogatszym źródłem fitoestrogenów są nasiona roślin strączkowych, w tym soczewica, soja oraz ich przetwory. Ponadto, doskonałym źródłem tych związków jest także szpinak, orzechy ziemne, kiełki lucerny, brokuły, brukselka czy szpinak.

Jak powiększyć i ujędrnić biust? Dbaj o nawilżenie skóry

Nie da się ukryć, że skuteczność drogich kosmetyków, które obiecują powiększenie biustu jest raczej wątpliwa. Nie oszukujmy się, ale kremami nie zdziałamy cudów, jednak możemy dzięki nim poprawić kondycję skóry i sprawić, że będzie ona bardziej elastyczna i jędrna. Właśnie dlatego, należy regularnie nawilżać skórę na piersiach, jednak nie musisz przy tym wydawać majątku na kosztowne produkty. Tańsze, dostępne w drogeriach produkty dedykowane biustom sprawdzą się równie dobrze. Podczas nakładania balsamu można również wykonać masaż - połóż obie dłonie pod dolną linią piersi i delikatnie przesuwaj je do wewnątrz okrężnym ruchem (prawa dłoń zgodnie z ruchem wskazówek zegara, lewa przeciwnie do ruchu wskazówek zegara).

Więcej o: