"Osiecka". Hanna Bakuła o serialu: "Byłam bardzo szczęśliwa, gdy dowiedziałam się, kto mnie zagra"

Serial o życiu Agnieszki Osieckiej bije rekordy popularności. Nie mogło w nim zabraknąć najbliższej przyjaciółki pisarki - Hanny Bakuły, która jest zadowolona z tego, że w jej postać wcieliła się właśnie Aleksandra Konieczna.

Hanna Bakuła i Agnieszka Osiecka przyjaźniły się przez prawie siedemnaście lat. Słynna malarka przyznaje w rozmowie z Faktem, że była bardzo szczęśliwa, gdy dowiedziała się, kto ją zagra. W rolę jednej z najlepszych przyjaciółek pisarki wcieli się bowiem Aleksandra Konieczna

Zobacz wideo "Osiecka". Serial TVP o legendzie polskiej piosenki [ZWIASTUN]

"Byłam bardzo szczęśliwa, gdy dowiedziałam się, kto mnie zagra. Aleksandrę Konieczną uważam za wielką aktorkę. Ona też była zadowolona, bo mnie lubi. Nie widziałam jeszcze odcinków, w których Ola mnie gra. Z uwagi na jej wielki talent jestem zupełnie spokojna" - mówi Bakuła w rozmowie z portalem.

Malarka wspomina także, jak wyjątkowa przyjaźń łączyła ją z Osiecką i smuci się, że od śmierci pisarki nie znalazła kogoś, kto byłby tak bliski jej sercu:

Moja przyjaźń z Agnieszką była unikalna i jednorazowa. Nie myślę, że mogłabym spotkać kogoś podobnego do niej. 

Maja FrykowskaFrykowska krytykuje serial TVP o Osieckiej. Chodzi o jej dziadka: Kompromitacja

"Osiecka" to serialowy hit 

Od dnia premiery serial "Osiecka" ogląda ponad dwa miliony Polaków. W rolę tytułowej bohaterki wcielają się Eliza Rycembel oraz Magdalena Popławska. Fabuła serialu ukazuje zarówno lata młodości artystki, przypadającej na lata 50. XX wieku, jak również późniejsze lata jej życia. 

Ewa KasprzykEwa Kasprzyk pokazała się bez makijażu. Zaskoczyła fanów. "Jak zawsze z klasą"

Wiele mówiło się o burzliwym życiu uczuciowym Agnieszki Osieckiej. Jeszcze jako studentka romansowała z Markiem Hłasko, a w późniejszych latach wiązała się m.in. z Jeremim Przyborą, Danielem Passentem, czy Zbigniewem Mentzlem. Oprócz miłosnych historii z życia poetki, widzowie mogą odkrywać, jak wyglądała edukacja w komunistycznej szkole, studia w łódzkiej filmówce, czy walka z cenzurą. 

Scenariusz powstał na podstawie biografii oraz poświęconych artystce materiałów archiwalnych. Serial zadebiutował na antenie TVP 25 grudnia. Bohaterami produkcji będą także takie postacie jak: Maryla Rodowicz, Jeremi Przybora, Zbigniew Cybulski i Elżbieta Czyżewska. 

Więcej o: