Ksiądz żąda od młodzieży deklaracji potępienia Strajku Kobiet. "Proszę Pana Boga o przebaczenie moich nierozsądnych zachowań"

Ksiądz w Ropicy Polskiej (woj. małopolskie) wymaga od kandydatów przystępujących do bierzmowania oświadczenia, że nie popierają Strajku Kobiet. Za brak podpisanego oświadczenia grozi niedopuszczenie do sakramentu.

W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie oświadczenia, które mają podpisywać kandydaci do bierzmowania w jednej z parafii w Małopolsce. Proboszcz z Ropnicy Polskiej żąda od młodzieży deklaracji, że nie popierają Strajku Kobiet.

Zobacz wideo Strajk Kobiet. Kordony policji chroniły willę Kaczyńskiego

Ksiądz miał grozić bronią na strajku kobiet. Tłumaczenie? Ksiądz miał grozić bronią na strajku kobiet. Tłumaczenie? "Tylko pokazał"

Ksiądz z Ropicy Polskiej oczekuje oświadczeń ws. Strajku Kobiet

Aby przystąpić do sakramentu bierzmowania, młodzież z Ropnicy Polskiej ma obowiązek podpisać następujące oświadczenie:

 Ja, niżej podpisany kandydat do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, wobec Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie oświadczam, że nie popieram tzw. "strajku kobiet": postulatów i żądań sprzecznych z treścią i zasadami naszej katolickiej wiary, na co mogłoby wskazywać obecne na moim koncie na fejsbuku przez dłuższy czas i rozpowszechniane wśród kolegów i koleżanek materiały pochodzące ze stron strajku kobiet i moje osobiste zdjęcia.

W kolejnej części deklaracji kandydat do bierzmowania zobowiązuje się do usunięcia ze swojego konta w mediach społecznościowych wszelkich treści związanych ze strajkiem kobiet, które zamieścił na swoim profilu:

Usunęłam/usunąłem już ze swojego konta powyższe treści, bądź uczynię to w dniu ....... Proszę Pana Boga o przebaczenie moich nierozsądnych zachowań i postanawiam przy pomocy Ducha Świętego być dzielnym świadkiem i apostołem CHRYSTUSA, PANA MOJEGO. 

Do sieci trafiło nagranie z księdzem, który mówi o prawie męża do ciała żony. 'Jeżeli on płonie, to ma prawo do jej ciała'Kontrowersyjne nagranie z księdzem, który mówi o seksie jako o obowiązku małżeńskim. "Jeżeli on płonie, to ma prawo do jej ciała"

Bez oświadczenia nie ma bierzmowania

Za "nierozsądne" - według proboszcza - zachowania, młodzież ma prosić Boga o przebaczenie. W wypadku odmowy złożenia powyższej deklaracji, proboszcz grozi młodzieży niedopuszczeniem do sakramentu bierzmowania. 

Portal Onet.pl próbował skontaktować się z księdzem parafii w Ropicy Polskiej. Duchowny nie chciał komentować sprawy. Miał powiedzieć, że bez zgody biskupa nie udziela informacji mediom, które "nie są katolickie".

Więcej o: