Pies Bidena miał własną inaugurację. W trakcie wydarzenia zebrano pokaźną sumę

Na nietypowy pomysł wpadło schronisko, z którego pochodzi jeden z czworonogów nowego prezydenta USA. Inicjatywa spodobała się miłośnikom psów. W trakcie inauguracji udało się zebrać ogromną kwotę.

Joe Biden to 46. prezydent Stanów Zjednoczonych. Listopadowy wybór Demokraty na urząd został potwierdzony przez Kolegium Elektorów w grudniu 2020 roku, zaś 7 stycznia przez Kongres. W środę 20 stycznia Joe Bidena został oficjalnie zaprzysiężony na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ogromne zainteresowanie wzbudza nie tylko rodzina polityka, lecz także jego zwierzęta. Joe Biden i jego małżonka są właścicielami dwóch psów. Niedawno pierwsza dama poinformowała, że czworonogi pojawiły się już w prezydenckiej rezydencji. 

 

Inauguracja psa prezydenta USA

Major to jeden z psów Joe Bidena. Jak poinformowało BBC, zwierzak miał własną inaugurację. Zebrane w czasie uroczystości fundusze mają być przeznaczone na rzecz pozostałych porzuconych zwierząt. Pretekstem do  zorganizowania było zaprzysiężenie nowego prezydenta, które odbyło się 20 stycznia. Na ten nietypowy pomysł wpadło schronisko Delaware Humane Association, z którego pochodzi pies Joe Bidena. 

Zobacz wideo Hymn USA w wykonaniu Lady Gagi:

Schronisko zebrało 200 tys. dolarów

Major został trzy lata temu adoptowany ze schroniska Delaware Humane Association. Ośrodek zdecydował się uczcić fakt, że w Białym Domu po raz pierwszy w historii pojawi się pies ze schroniska. Z tej okazji jego pracownicy zorganizowali wideokonferencję, która w amerykańskich mediach została nazwana "indoguracją". Inicjatywa bardzo spodobała się miłośnikom zwierząt. W wirtualnym wydarzeniu udział wzięło blisko osiem tysięcy osób. Schronisko w czasie inauguracji Majora zebrało ponad 200 tysięcy dolarów. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: