3 ćwiczenia na wyszczuplenie wewnętrznej strony ud. Usuną tkankę tłuszczową oraz cellulit

Niemal każda kobieta marzy o zgrabnych i jędrnych nogach. Niestety, bardzo często jest to jedno z tych miejsc, w których gromadzi się uporczywa i trudna do zredukowania tkanka tłuszczowa. Jak się jej pozbyć? Które ćwiczenia będą najskuteczniejsze? Podpowiadamy!
Zobacz wideo Trenerka Victoria's Secret pokazuje proste, domowe ćwiczenia

Nie da się ukryć, że największą rolę w redukcji tkanki tłuszczowej odgrywa dieta, która stanowi 70 proc. sukcesu. Jednak samo pozbycie się tkanki tłuszczowej nie spowoduje, że nasze nogi będą smukłe i jędrne. Aby uzyskać wymarzony efekt, niezbędne jest połączenie zdrowej diety oraz odpowiednich i regularnych ćwiczeń. Niestety, u wielu kobiet mięśnie wewnętrzne ud są dość słabe, co przekłada się na skłonność do odkładania w tym obszarze większej ilości tkanki tłuszczowej. Jak zatem wzmocnić i wyszczuplić wewnętrzną stronę ud? Oto trzy skuteczne ćwiczenia.

Ćwiczenia na wyszczuplenie wewnętrznej strony ud - przysiady z odwodzeniem nóg

Przysiady z odwodzeniem nóg to połączenie dwóch ćwiczeń, które intensywnie angażuje do pracy zarówno mięśnie nóg, jak i pośladków. Stań z nogami rozstawionymi nieco szerzej niż biodra. Wykonaj przysiad, następnie w pozycji stojącej podnieś nogę w bok, a na koniec odstaw ją na ziemię. Pilnuj, by ruch był kontrolowany. Wykonuj to ćwiczenie raz na jedną, raz na drugą stronę (3 serie po 20 powtórzeń).

Ćwiczenia na wyszczuplenie wewnętrznej strony ud - nożyce

Pozycja wyjściowa tego ćwiczenia to leżenie na plecach. Unieś delikatnie wyprostowane w kolanach nogi nad ziemię, następnie rozszerz je maksymalnie, po czym krzyżuj (na zmianę) i wróć do pozycji początkowej. Wykonuj to ćwiczenie przez 30 sekund w 4 seriach. Pamiętaj o tym, by nie odrywać odcinka krzyżowo-lędźwiowego od maty.

Ćwiczenia na wyszczuplenie wewnętrznej strony ud - przysiad sumo

Przysiad sumo to jedna z wielu wariacji dobrze znanego wszystkim ćwiczenia. Podczas wykonywania przysiadów sumo wzmocnisz nie tylko mięśnie ud, lecz także pośladków i łydek. Rozstaw nogi znacznie szerzej niż do klasycznego przysiadu i pamiętaj, by kolana oraz stopy skierowane były na zewnątrz. Zejdź do przysiadu tak, by biodra i kolana tworzyły jedną linię, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Jeśli czujesz się na siłach, możesz wykonać to ćwiczenie z dodatkowym obciążeniem w postaci hantli.

Więcej o: