Tłusty czwartek 2021 - kiedy wypada najsłodszy dzień roku? Sprawdzone przepisy na pączki i faworki

Tłusty czwartek to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni przez wszystkich, którzy uwielbiają słodkości. Tego dnia każdy z nas może objadać się słodyczami bez wyrzutów sumienia. Kiedy obchodzimy tłusty czwartek w 2021?

Tłusty czwartek 2021 to okazja do testowania słodkich przepisów, na które na co dzień brakuje nam czasu. Sprawdź, kiedy w tym roku wypada tłusty czwartek i jak własnoręcznie przygotować pyszne pączki i faworki.

Zobacz wideo Po czym poznać najlepsze pączki

Kiedy wypada tłusty czwartek 2021?  

Tłusty czwartek jest świętem ruchomym. Dzień ten wypada w ostatni czwartek przed wielkim postem, czyli dokładnie 52 dni przed Wielkanocą. Zwykle przypada w okresie między 29 stycznia a 3 marca. W tym roku obchodzimy tłusty czwartek 11 lutego.  Tego dnia do najlepszych cukierni ustawiają się długie kolejki, bo każdy chce zjeść najlepszego pączka. Wierzycie w przesądy? Jeden z nich mówi, że kto nie zje w ten dzień chociaż jednego pączka, ten nie będzie miał powodzenia w życiu.  

Przepisy na pączki 

Kiedy pączki nie były tak łatwo dostępne, smażyło się je w domach. Niektórzy nadal nie wyobrażają sobie tłustego czwartków bez własnoręcznie przygotowanych pączków. Co jest potrzebne do ich przygotowania? Wszystkie potrzebne składniki na ciasto pewnie masz w domu: mąka pszenna, mleko, żółtka jaj, cukier, świeże drożdże, masło, spirytus, olej, szczypta soli. Nie zapomnij o ulubionej konfiturze, którą wypełnisz swoje pączki. Jeśli szukasz idealnego przepisu na pyszne pączki, sprawdź nasze propozycje:  

Przepis na faworki  

Dla jednych faworki, dla innych chrust – bez względu jak je nazywasz, to kolejna obowiązkowa pozycja na tłusty czwartek. Chrupiące ciastka wyglądem przypominające kokardki smażymy na głębokim tłuszczu i posypujemy cukrem pudrem. Czego potrzebujesz, żeby zrobić je w domu? Przygotuj mąkę pszenną, jajka, śmietanę, masło, spirytus, ocet, sól, cukier puder i tłuszcz do smażenia. Poniżej znajdziesz przepisy na wyśmienite faworki: 

Więcej o: