Tłusty czwartek 2021 - kiedy wypada najsłodszy dzień roku? Sprawdzone przepisy na pączki i faworki

Tłusty czwartek to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni przez wszystkich, którzy uwielbiają słodkości. Tego dnia każdy z nas może objadać się słodyczami bez wyrzutów sumienia. Kiedy obchodzimy tłusty czwartek w 2021?

Tłusty czwartek 2021 to okazja do testowania słodkich przepisów, na które na co dzień brakuje nam czasu. Sprawdź, kiedy w tym roku wypada tłusty czwartek i jak własnoręcznie przygotować pyszne pączki i faworki.

Zobacz wideo Po czym poznać najlepsze pączki

Kiedy wypada tłusty czwartek 2021?  

Tłusty czwartek jest świętem ruchomym. Dzień ten wypada w ostatni czwartek przed wielkim postem, czyli dokładnie 52 dni przed Wielkanocą. Zwykle przypada w okresie między 29 stycznia a 3 marca. W tym roku obchodzimy tłusty czwartek 11 lutego.  Tego dnia do najlepszych cukierni ustawiają się długie kolejki, bo każdy chce zjeść najlepszego pączka. Wierzycie w przesądy? Jeden z nich mówi, że kto nie zje w ten dzień chociaż jednego pączka, ten nie będzie miał powodzenia w życiu.  

Tłusty czwartek 2021. Jaka jest historia tego święta? Kiedy wypada? Tłusty czwartek 2021. Kiedy wypada? Jaka jest historia tego święta?

Przepisy na pączki 

Kiedy pączki nie były tak łatwo dostępne, smażyło się je w domach. Niektórzy nadal nie wyobrażają sobie tłustego czwartków bez własnoręcznie przygotowanych pączków. Co jest potrzebne do ich przygotowania? Wszystkie potrzebne składniki na ciasto pewnie masz w domu: mąka pszenna, mleko, żółtka jaj, cukier, świeże drożdże, masło, spirytus, olej, szczypta soli. Nie zapomnij o ulubionej konfiturze, którą wypełnisz swoje pączki. Jeśli szukasz idealnego przepisu na pyszne pączki, sprawdź nasze propozycje:  

Dlaczego w tłusty czwartek jemy pączki? Wyjaśniamy Skąd tradycja jedzenia pączków w tłusty czwartek? Sprawdzamy

Przepis na faworki  

Dla jednych faworki, dla innych chrust – bez względu jak je nazywasz, to kolejna obowiązkowa pozycja na tłusty czwartek. Chrupiące ciastka wyglądem przypominające kokardki smażymy na głębokim tłuszczu i posypujemy cukrem pudrem. Czego potrzebujesz, żeby zrobić je w domu? Przygotuj mąkę pszenną, jajka, śmietanę, masło, spirytus, ocet, sól, cukier puder i tłuszcz do smażenia. Poniżej znajdziesz przepisy na wyśmienite faworki: 

Więcej o: