Znana sieć perfumerii zamyka 500 sklepów. Wszystko przez koronawirusa

Douglas, jedna ze znanych sieci perfumerii, planuje zamknąć 500 sklepów w całej Europie. Firma ma zamiar skupić się na sprzedaży internetowej, dlatego postanowiła ograniczyć liczbę salonów stacjonarnych.

Niemieckie media informują, że w całej Europie Douglas zamknie 500 placówek. W Niemczech zakończy działalność od 50 do 90 perfumerii. Redukcje mają objąć głównie południową Europę, w szczególności Hiszpanię i Włochy. Jak wynika z medialnych doniesień, sieć perfumerii prowadzi właśnie przegląd oddziałów.  

Douglas zamyka 500 perfumerii w Europie  

Za pierwsze dziewięć miesięcy finansowego 2019/2020 skonsolidowana sprzedaż perfumerii Douglas wyniosłą 2,5 mld euro, co oznacza spadek o 7,5 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. W tym okresie znacząco spadła sprzedaż w sklepach stacjonarnych - aż o 17,2 proc. rok do roku, natomiast sprzedaż online wzrosła o 39,6 proc.  Douglas planuje zamknięcie około 500 placówek głównie na rynkach południowej Europy. Jak komentuje Agnieszka Mosurek-Zava - CEO Douglas Poland & CEE Region - plany ograniczenia sieci sklepów stacjonarnych nie obejmują Polski:

W Polsce, dzięki dynamicznemu rozwojowi ecommerce udało nam się utrzymać biznes na poziomie, który nie zmusza nas do dużych zmian w strukturze sklepów stacjonarnych.

Douglas postawi na sprzedaż online 

Niemiecka sieć perfumerii posiada sklepy w największych centrach i galeriach handlowych, ale także przy prestiżowych ulicach handlowych. Firma jest obecna w 26 krajach, prowadząc łącznie 2400 sklepów. W Polsce działają 144 perfumerie Douglas.   

Po wnikliwej analizie wyników sprzedaży firma uznała, że chce się skoncentrować na rozwoju możliwości zdalnego robienia zakupów.  Sprzedaż online i działalność sklepu internetowego ma zrekompensować sieci Douglas straty poniesione w wyniku związanych z pandemią obostrzeń. Dzisiaj internet jest jedynym pewnym źródłem dochodów, dlatego wiele firm decyduje się na ograniczeniu sprzedaży w sklepach stacjonarnych.  

Zobacz wideo 5 strategicznych miejsc na ciele, w których powinno się aplikować perfumy
Więcej o: