Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe? "Trzeba iść w kierunku lekkiego rozluźnienia obostrzeń"

Galerie handlowe zostaną otwarte od 1 lutego? "Trzeba iść w kierunku lekkiego rozluźnienia pewnych obostrzeń, które do tej pory obowiązywały" - przyznał pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

W związku z dużym zagrożeniem epidemicznym od 28 grudnia 2020 obowiązują restrykcje dotyczące między innymi zamknięcia galerii handlowych, hoteli, restauracji oraz stoków narciarskich. Początkowo miały potrwać do końca ferii zimowych, ale zadecydowano o przedłużeniu ich do 30 stycznia. Jedynym poluzowanym obostrzeniem był powrót do nauki stacjonarnej uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Jako że zbliża się koniec miesiąca, wiele osób zastanawia się, jak będzie wyglądać sytuacja w kraju w lutym i czy restauracje oraz galerie handlowe zostaną otwarte.

Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe?

W czwartek 28 stycznia rząd ma przedstawić informacje na temat zasad bezpieczeństwa epidemicznego, które będą obowiązywać od następnego miesiąca. Szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk został zapytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia, czy obecne obostrzenia zostaną utrzymane, czy też poluzowane.

Matylda Damięcka opublikowała grafikę po publikacji wyroku TK. 'Mocne. Bardzo mocne...'Matylda Damięcka skomentowała grafiką publikację wyroku TK. "Mocne. Bardzo mocne..."

Trzeba iść w kierunku lekkiego rozluźnienia pewnych obostrzeń, które do tej pory obowiązywały

- stwierdził.

Od 1 lutego otworzą galerie - co z restauracjami i hotelami?

Pełnomocnik rządu ds. programu szczepień przyznał jednak, że łagodzenie restrykcji powinno być ostrożnym procesem, a rząd nie może opierać swojej decyzji jedynie na obecnej sytuacji w Polsce.  

Wyniki zachorowań i sytuacja pandemiczna w Polsce w stosunku do wielu naszych partnerów zagranicznych nie jest zła, ale jednak nie możemy zapominać o tym, co dzieje się w innych krajach Unii Europejskiej

- dodał Michał Dworczyk.

Według nieoficjalnych informacji portalu Onet, od 1 lutego najpewniej zostaną ponownie otwarte galerie handlowe. Restauracje oraz hotele z powrotem do działalności będą musiały jeszcze się wstrzymać do 1 marca. Jak ustalił Onet, nauczanie zdalne dla uczniów klas 4-8 może w zależności do sytuacji, może zostać przedłużone o dwa tygodnie lub nawet o cały miesiąc.

Pepco sprzedaje uwielbiane przez kobiety, hitowe spodnie za 30 zł. Taki krój optycznie wyszczupla!Pepco sprzedaje uwielbiane przez kobiety, hitowe spodnie za 30 zł. Taki krój optycznie wyszczupla!

Zobacz wideo Przedsiębiorcy czekają na decyzję ws. obostrzeń. „Plotki przerażają”
Więcej o: