Cienkie włosy - fryzury, dzięki którym optycznie zwiększysz ich objętość. Jak dbać o takie włosy?

Cienkie włosy to nie rzadko zmora dla wielu kobiet. Objętość to kwestia genów i natury, lecz można pomóc sobie także odpowiednio dobraną fryzurą. Dowiedz się, jakie fryzury sprawią, że optycznie zwiększy się objętość twoich kosmyków.
Zobacz wideo Loki przy pomocy prostownicy. Pokazujemy, jak to zrobić

Cienkie włosy to kwestia głównie natury, ale warto pamiętać, że nawet grube włosy można zniszczyć i doprowadzić do intensywnego wypadania kosmyków, jeśli nie stosujemy odpowiedniej pielęgnacji. Przy wyborze fryzury warto też zasięgnąć opinii fryzjera, który widząc kondycję naszych włosów i kształt twarzy potrafi ocenić, jakie cięcie będzie najbardziej odpowiednie. 

Fryzury 2021 - damskie cienkie włosy. Jak o nie dbać?

Jak zatem posiadaczki cienkich włosów powinny o nie dbać? Oto kilka porad:

 1. regularnie myj włosy - to nie prawda, że włosów nie powinno się myć codziennie. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań i potrzeb danej osoby. Jedno jest jednak pewne - zanieczyszczone i przetłuszczone cienkie włosy staja się optycznie jeszcze bardziej wątłe, niż w rzeczywistości.
 2. stosuj szampony i odżywki dodające objętości - dzięki nim nie tylko dokładnie oczyścisz kosmyki, lecz także sprawisz, że zostaną one uniesione, dając tym samym efekt nieco grubszych.
 3. nie przesadzaj z ilością produktów do stylizacji - im więcej środków zastosujesz na swoje cienkie włosy, tym bardziej je obciążysz. Być może na chwile uda się uzyskać złudzenie zwiększenia objętości, jednak będzie to działanie zdecydowanie krótkotrwałe.
 4. nie nakładaj odżywki na całe włosy - tego rodzaju środki nałożone od samego czubka głowy dodatkowo je obciążą, dlatego warto stosować odżywki od połowy głowy do końcówek lub na same końce.
 5. stosuj masaż głowy - dzięki czemu poprawiasz ukrwienie i pobudzisz włosy do wzrostu, co w przypadku cienkich i do tego rzadkich włosów również nie jest bez znaczenia.

Fryzury 2021, czyli sposoby na cienkie włosy. Fryzury długie i półdługie

Cienkie włosy wcale nie muszą być naszą zmorą - wystarczy odpowiednia fryzura, aby wyglądały na bardziej uniesione, zadbane i piękne. Istnieją pewne triki, za pomocą których uzyskamy efekt kosmyków wydających się być zdecydowanie grubszymi, niż są w rzeczywistości. Jakie zatem fryzury na długie cienkie włosy zastosować, by dodać im objętości? Popatrzcie:

 • kucyk u góry - zdecydowanie dobrze sprawdzi się ten nieco wyższy. Wystarczy, że dodatkowo natapirujesz kosmyki na końcach i podniesiesz włosy u nasady.
 
 • loki i fale - oprócz tego, że kręcone kosmyki uniosą włosy u nasady i dodadzą objętości, będą również niezwykle modną fryzurą w bieżącym sezonie. 
 
 • koki typu messy bun - to rodzaj kontrolowanego nieładu, który świetnie sprawdzi się u posiadaczek cienkich kosmyków.
 
 • modelowanie za pomocą szczotki, lokówko-suszarki z obrotową głowica lub uniesione na wałki - w przypadku posiadania cienkich włosów warto zaprzyjaźnić się z tego rodzaju akcesoriami.
 

Krótkie fryzury, czyli idealne cięcia na cienkie włosy

Krótkie fryzury to wbrew pozorom idealne rozwiązanie dla cienkich włosów. Mocne cięcie w przypadku cienkich kosmyków wcale nie musi się wiązać ze zmniejszeniem ich objętości. Dobrze dobrana krótka fryzura potrafi wydobyć z nich naturalne piękno. Jakie krótkie fryzury będą zatem odpowiednie na cienkie włosy?

 • cięcia typu pixie to nie tylko doskonałe rozwiązanie, lecz także bardzo modna stylizacja w bieżącym sezonie. Mocno wycieniowany tył i dłuższy przód sprawią, że fryzura mocno zyska na objętości. 
 
 • asymetryczny bob - doskonale sprawdzi się również w wydaniu z grzywką. 
 
 • bardzo krótkie cięcia - z całą pewności są kobiece i ekstremalnie modne w 2021 roku.
 
Więcej o: