Proboszcz z Elbląga kolejny raz przekazał tacę na WOŚP. "Kiedy leżałem na OIOM-ie, to zawsze rzucały mi się w oczy te serduszka"

Proboszcz parafii Dobrego Pasterza w Elblągu po raz kolejny przekazał na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy datki z tacy, które zostały zebrane od wiernych podczas niedzielnych mszy świętych.

Ksiądz Kazimierz Klaban tradycyjnie przyłączył się do tegorocznego finału WOŚP. Proboszcz kościoła polskokatolickiego Dobrego Pasterza w Elblągu od kilku lat wraz z wiernymi ze swojej parafii przekazuje pieniądze zebrane podczas mszy w dniu finału Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. "W tym roku przy okazji zbiórki została zorganizowana także loteria dla parafian, z której cały dochód trafił do puszki" - poinformował WOŚP Elbląg. 

Elbląg. Ksiądz z Elbląga przekazał tacę na WOŚP. 'Ten sprzęt służy drugiemu człowiekowi, który tego potrzebuje'Ksiądz przekazał tacę na WOŚP. "Ten sprzęt służy drugiemu człowiekowi"

Elbląg. Ksiądz przekazał niedzielną tacę na WOŚP 

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przeznaczy zebrane pieniądze na zakup sprzętu dla dziecięcych oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Akcję kolejny raz wsparł elbląski proboszcz Kazimierz Klaban, dla którego wspieranie WOŚP-u ma wymiar osobisty: 

Jestem po dwóch udarach mózgu, po zawale serca, po wielu pobytach w szpitalu. Nie jestem człowiekiem zbyt zdrowym. I kiedy leżałem na OIOM-ie, pod respiratorem i inną aparaturą, to zawsze rzucały mi się w oczy te serduszka ponaklejane na sprzęcie medycznym. To mnie zmobilizowało - tłumaczył rok temu w rozmowie z portalem Natemat.pl

Jerzy Owsiak. 29. finał WOŚP29. finał WOŚP. Już ponad 127 mln złotych na sprzęt dla oddziałów dziecięcej laryngologii

Ksiądz zorganizował w tym roku także licytację przedmiot przedmiotów przekazanych przez parafian oraz loterię:  

Myślę, że Pan Bóg się za to nie obraził, bo w kościele zorganizowaliśmy licytację rzeczy przekazanych przez parafian oraz loterię. Była impreza, kawa i ciasto, a cały dochód, nie tylko datki z tacy, przekazaliśmy na WOŚP - mówił w rozmowie z Wirtualną Polską.  

W wielu wcześniejszych rozmowach duchowny podkreślał, że stara się uczyć ludzi zauważania drugiego człowieka, a idea pomagania powinna być ważniejsza niż polityczne spory.  

Więcej o: