Stulatek Tom Moore zebrał miliony funtów dla medyków. Teraz zachorował na koronawirusa

Stuletni Brytyjczyk - kapitan sir Thomas Moore trafił do szpitala. Jego córka poinformowała, że weteran jest zakażony koronawirusem.

Sir Thomas Moore jest weteranem II wojny światowej. Ostatnio było o nim głośno, gdy w ramach akcji charytatywnej zebrał na brytyjską służbę zdrowia ponad 30 milionów funtów.  

Kapitan Thomas Moore ma koronawirusa 

Córka kapitana poinformowała, że weteran trafił do szpitala. Kilka tygodni wcześniej zmagał się z zapaleniem płuc, a w ubiegłym tygodniu otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Stulatek trafił do szpitala z powodu problemów z oddychaniem. Na szczęście nie jego stan nie był na tyle zły, żeby umieścić kapitana na oddziale intensywnej terapii.  

Był z nami w domu do dzisiaj, gdy zaczął potrzebować dodatkowej pomocy przy oddychaniu. Jest leczony w szpitalu, ale nie jest na oddziale intensywnej terapii - napisała na Twitterze córka Thomasa Moore’a  

Królowa Elżbieta II zakazuje odkurzania dywanów w pałacu Buckingham. Powód? ZaskakującyKrólowa Elżbieta II zakazuje odkurzania dywanów w Pałacu Buckingham. Powód? Zaskakujący

Wyjątkowe wyzwanie  

Kapitan Thomas Moore w zeszłym roku, niedługo przed swoimi setnymi urodzinami podjął wyjątkowe wyzwanie. Postanowił pomóc brytyjskim pracownikom ochrony zdrowia walczącym z epidemią. W kwietniu ogłosił w internecie zbiórkę pieniędzy i wyzwanie dla samego siebie – przed setnymi urodzinami, czyli w ciągu niespełna miesiąca, miał przejść sto liczących 25 metrów okrążeń wokół domu.  

Obostrzenia w Polsce od 1 lutego. Otwarte galerie handlowe i brak godzin dla seniorów. Reszta bez zmianObostrzenia w Polsce od 1 lutego. Otwarte galerie handlowe i brak godzin dla seniorów. Reszta bez zmian

Weteran początkowo liczył, że zbierze około tysiąca funtów, ale jego akcja zyskała ogromną popularność. Gdy 16 kwietnia pokonywał - w asyście honorowej żołnierzy z Yorkshire Regiment - setne okrążenie, wpłacone było ponad 12 milionów funtów. Do 30 kwietnia – dnia urodzin kapitana i jednocześnie zakończenia zbiórki - wpłacono prawie 33 miliony funtów.  

W uznaniu za jego dokonania królowa Elżbieta II nadała mu tytuł szlachecki.  

Zobacz wideo Koronawirus w rodzinie królewskiej. Jak reagują royalsi?
Więcej o: