Najlepsze filmy na walentynki- sprawdź najlepsze tytuły na udany walentynkowy wieczór

Najlepsze filmy na walentynki. Szukasz niebanalnych historii miłosnych? Sprawdź z nami obrazy, które wprawią Cię w dobry nastrój i można je oglądać zarówno w parze, jak i w pojedynkę. Wśród naszych propozycji znajdziesz najnowsze hity i najlepsze klasyki.

Najlepsze filmy na walentynki

Walentynki to święto, które niesie ze sobą duży ładunek emocjonalny, tego dnia lubimy się wzruszać i nie ma to jak wieczór przy dobrym filmie. Poniżej prezentujemy kilka romantycznych filmów na walentynki, które skradły serca widzów lub są na dobrej drodze do sukcesu. 

Filmy na walentynki 2021 - ''Malcolm i Marie'' reż. Sam Levinson, 2021 r. 

Filmy na walentynki z 2021 roku? ''Malcolm i Marie'' to nowa propozycja od Netflixa, którą można oglądać od 5 lutego. Malcolm jest filmowcem, po uroczystej premierze swojego filmu spędza wieczór z dziewczyną, w tej roli gwiazda młodego pokolenia- Zendaya. Czas oczekiwania na recenzje oraz sukces finansowy weryfikuje ich relacje. Stres oraz niepewność sprawia, że do głosu dochodzą wzajemne pretensje i tajemnice, które wystawią na próbę związek tej dwójki. Czarno-biały obraz pozwala skupić się na emocjach i historii, która jest bliska i przez to bardzo prawdziwa. 

Kadr z zapowiedzi filmu 'Malcolm i Marie'.Kadr z zapowiedzi filmu 'Malcolm i Marie'. fot. youtube.com/Netflix

W kategorii filmy na walentynki 2021 na uwagę zasługują też komedie romantyczne, poniżej propozycja HBO GO z lockdownem w tle. To film, który prawdopodobnie opowiada historię wielu współczesnych związków. 

Zobacz też: Ciasta i desery walentynkowe: czym zaskoczyć ukochanego?

Komedie romantyczne- ''Skazani na siebie'' reż. Doug Liman, 2021 r. 

Aktorski duet w postaci Anne Hathaway i Chiwetel Ejiofor wciela się w parę, która podjęła decyzję o rozstaniu. Na drodze do szczęścia w pojedynkę stanął im lockdown, który zamyka byłych kochanków we wspólnym mieszkaniu na okres dwóch tygodni. Widzowie poznają całe spektrum skrajnych emocji i zabawnych sytuacji. Są gorące awantury, śmieszne wpadki podczas wideo rozmów oraz wizja dużych pieniędzy na wyciągnięcie ręki. Jak zakończy się ta niezwykła, a zarazem dobrze znana historia i jaką rolę odegra w niej Edgar Allan Poe? W kategorii komedie romantyczne ''Skazani na siebie'' to bardzo mocna pozycja

Zobacz wideo Przez żołądek do serca - śliwka z niespodzianką w czekoladzie

Fajne romantyczne filmy - ''Kometa'' reż. Sam Esmail, 2014 r. 

W poszukiwaniu idealnego tytułu na walentynki warto też nieco cofnąć się w czasie. W kategorii fajne filmy romantyczne ''Kometa'' jest zdecydowanie bezkonkurencyjna. Film ma nie tylko bardzo dobrą obsadę (Justin Long i Emmy Rossum), ale też niepowtarzalny klimat. Surrealistyczne elementy doskonale uzupełniają opowieść o miłości, którą widzowie poznają na przestrzeni 6 lat. Główni bohaterowie spotykają się podczas deszczu meteorytów na cmentarzu, otoczeni feerią barw nie wiedzą, że ten moment na zawsze zmieni ich życie. ''Kometa'' jest nie tylko doskonałym wyciskaczem łez, ale przede wszystkim bardzo dobrym filmem o doskonałej dynamice i zaskakujących dialogach. Zdecydowanie warto obejrzeć, nie tylko w walentynki.

Najlepsze filmy na walentynki - ''Jeden dzień'' reż. Lone Scherfig, 2011 r. 

Do spotkania głównych bohaterów dochodzi na uroczystym zakończeniu szkoły, pod koniec lat 80, dokładnie 15 lipca. Bogaty romantyk i urocza dziewczyna od tej pory umawiają się co roku o tej samej porze. Na przestrzeni kolejnych 20 lat widzowie są świadkami pamiętnych spotkań w połowie lipca, razem z Emmą i Dexterem przeżywamy ich kolejne miłostki, złamane serca oraz sukcesy i porażki, aż do momentu, gdy symboliczny 15 lipca na zawsze zmieni ich życie. 

Zobacz też: Prezent na walentynki dla niego. Czym obdarować ukochanego?

Więcej o: