Retrogradacje Merkurego w 2021 roku. Jak układ planet wpływa na nasze życie?

Czy układ planet może wpływać na nasze życie? Niektórzy wierzą, że wpływa on nie tylko na nasze samopoczucie i funkcjonowanie, ale także na relacje międzyludzkie a nawet na działanie sprzętów elektronicznych.

Zgubiłeś klucze? Przegapiłeś ważne spotkanie? A może twój komputer ostatnio ciągle się zawiesza lub nagle przestał działać? To może być wpływ retrogradacji Merkurego. Niektórzy wierzą, że układ planet może wpływać na nasze samopoczucie, relacje międzyludzkie a nawet na działanie sprzętów elektronicznych. Sprawdź, czym jest retrogradacja i jak sobie z nią radzić.  

Czym jest retrogradacja?  

Retrogradacja to pozorny ruch wsteczny planety. Ciało niebieskie wygląda wtedy, jakby cofało się po swojej orbicie. Retrogradacja jest złudzeniem optycznym. Pozorne cofanie się planety obserwujemy przez różnicę prędkości poruszania się wszystkich planet w układzie słonecznym. Planeta zatem zawsze porusza się w tym samym kierunku. Z powodu różnicy jej prędkości w stosunku do Ziemi, obserwujemy pozorne cofanie się. 

Retrogradacja Merkurego – kiedy będzie w 2021 roku?  

W 2021 roku możemy się spodziewać trzech retrogradacji Merkurego: 

  • od 30 stycznia do 20 lutego
  • od 29 maja do 22 czerwca  
  • od 27 września do 23 października  

Pierwsza retrogradacja wydarzy się w Wodniku. Kolejne dwie retrogradacje również wydarzą się w znakach powietrza – w Bliźniętach i Wadze, co oznacza, że nadejdzie dobry czas na przemyślenia.  

Jaki wpływ na nasze życie ma retrogradacja Merkurego?  

Astrologowie twierdzą, że retrogradacja ma duży wpływ na funkcjonowanie nasze, ale co dziwne również naszych urządzeń elektronicznych. Dlatego jeśli ostatnio zepsuła ci się pralka, szwankuje internet, a telefon ciągle się zawiesza, możesz zrzucić winę na ruch wsteczny Merkurego. Problemy, nieporozumienia, sprzeczki z partnerami będą zdarzać się zdecydowanie częściej. To także okres, w którym nie poleca się wprowadzania w swoim życiu wielkich zmian, mogą się one bowiem zakończyć fiaskiem. Susan Miller jedna z najbardziej znanych astrolożek na świecie w rozmowie z Vogue tłumaczy, że retrogradacja dotyka każdego z nas: 

Retrogradacja Merkurego jest jedynym wydarzeniem, które powszechnie dotyka każdego z nas, najbardziej jednak oddziałuje na osoby spod znaku Panny i Bliźniąt, bo to im właśnie patronuje Merkury. Retrogradacja jest czasem, w którym następują zmiany. Nie można z góry przewidzieć, w jakim kierunku będą szły.

Według Miller i wielu innych astrologów obserwowana zmiana kierunku Merkurego może mieć dla nas poważne konsekwencje i prowadzić do chaosu. Jak tłumaczy astrolożka: 

Merkury rządzi wszystkim, co się rusza. Nigdy nie powinno się kupować komputera, samochodu czy telefonu w czasie retrogradacji Merkurego, ponieważ wyniknie z tego jakiś problem. Nie powinno się również podpisywać wówczas żadnych umów, które mogą okazać się niekompletne i wymagać renegocjacji warunków. Nie radziłabym również umawiać się w trakcie retrogradacji na randki - występują w tym czasie zaburzenia w komunikacji, przez co możesz trafić na niewłaściwą osobę. 

Jak sobie radzić z retrogradacją Merkurego?  

Należy pamiętać, że to dobry moment na zwolnienie tempa, powrót do dawnych projektów lub też odnowienie starych znajomości. To idealny czas, aby się zatrzymać i poświęcić chwilę na refleksję. Nie zaszkodzi też trochę ostrożności. Jeśli zachowasz nadzwyczajną czujność, nie będzie aż tak źle, jak myślisz.  

Zobacz wideo NASA zaskoczona. Odkryto zaćmienia starożytnej Gwiazdy Polarnej
Więcej o: