Jak wyszczuplić masywne łydki? Proste ćwiczenia i porady, dzięki którym pozbędziesz się tego kompleksu

Wiele kobiet przyznaje, że nie lubi swoich łydek. Uważają bowiem, że są zbyt masyne i niechętnie pokazują się w spódnicach czy sukienkach. Jeśli i ty należysz do tego grona, przychodzimy z pomocą. Oto kilka przydatnych i skutecznych porad, dzięki którym wyszczuplisz swoje łydki.
Zobacz wideo 10 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o treningu dla modelek

Jak wyszczuplić łyki?

Masywne łydki to często zmora kobiet. Nic więc dziwnego, że regularnie poszukujemy sposobów na ich wyszczuplenie. Niestety, nie ma magicznych sposobów na wysmuklenie tej części ciała. Najlepszą i najskuteczniejszą opcją jest połączenie ćwiczeń oraz diety. Okazuje się jednak, że nie wszystkie ćwiczenia na łydki będą je wyszczuplały. Niektóre sporty mogą zadziałać wręcz przeciwnie, rozbudowując nasze i sprawiając, że będą wydawać się jeszcze większe. Jeśli zatem chcesz wysmuklić łydki, zrezygnuj biegów pod górkę, ćwiczeń z dużym obciążeniem czy wspinaczki.

Jak wyszczuplić masywne łydki? Skuteczne ćwiczenia dla kobiet

Odpowiednie ćwiczenia mogą jednak szybko przynieść pożądane rezultaty. Kluczem do sukcesu jest jednak regularność. Aby wyszczuplić łydki nie trzeba jednak długich treningów - 10-15 min dziennie w zupełności wystarczy, by w krótkim czasie nadać im smukły kształt. Oto ćwiczenia, które warto wykonywać w ciągu dnia:

  • skakanie na skakance,
  • jazda na rowerze,
  • wspinanie się na palce,
  • jazda na rolkach.

Co jeszcze możesz zrobić, aby bez większego wysiłku zadbać o łydki? Zrezygnuj z windy! Każdego dnia korzystaj wyłącznie ze schodów, a przy okazji zaangażujesz do pracy także mięśnie pośladków. 

Jak wyszczuplić łydki? Zadbaj o dietę

Masywne łydki mogą być spowodowane zgromadzoną na nich tkanką tłuszczową. Wówczas, aby je wyszczuplić i uwidocznić mięśnie należy ją "spalić". Najskuteczniejsze będzie zatem połączenie ćwiczeń ze zdrowym i racjonalnym odżywianiem. Spożywając około 200-300 kcal mniej, niż wynosi całkowite zapotrzebowanie kaloryczne, zlikwidujesz nadmiar tłuszczu z okolicy łydek i podkreślisz ich rzeźbę.  

Jak wyszczuplić łydki? Pamiętaj o rozciąganiu i zabiegach pielęgnacyjnych

To bardzo ważne, jeśli chcesz, by łydki były zgrabne. Rozciąganie sprawia, że mięśnie stają się smuklejsze. Pamiętaj zatem, by po każdych ćwiczeniach poświęcić chociaż 10 minut na dokładne rozciągnięcie poszczególnych mięśni.

Pomocne zarówno w redukcji tłuszczu z łydek, jak i w niwelowaniu obrzęków czy poprawnego napięcia skóry okazują się masaże oraz zabiegi estetyczne. Takie masaże możemy wykonywać regularnie w domu przy użyciu dłoni lub np. specjalnej szczotki. Można również oddać się w ręce specjalistów i wybrać jeden z dostępnych zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej, np. endermologię.

Więcej o: