Kamala Harris skrytykowana za stylizację. Zarzucono jej m.in. niedbałość i brak szczerości

Kamala Harris w czasie zaprzysiężenia Janet Yellen na sekretarza skarbu miała na sobie szary garnitur. Jej wybór wywołał w Stanach Zjednoczonych kontrowersje. Wszystko za sprawą domu mody, z którego pochodzi stylizacja.

O Kamali Harris od kilku miesięcy jest głośno w mediach na całym świecie. Zdaniem wielu osób wybór kobiety na stanowisko wiceprezydentki USA to prawdziwy przełom. Poza tym polityczka często była chwalona za modowe wyczucie. Tym razem jednak jej wybór nie spodobał się wielu osobom. Polityczka za strój została skrytykowana m.in. przez Viottorię Vignone - autorkę bloga "Kamala's Closet".

Zobacz wideo Kim jest Kamala Harris?

Kamala Harris w ogniu krytyki

Garnitur, który miała na sobie wiceprezydnetka USA w czasie uroczystego zaprzysiężenia Janet Yellen, to strój z domu mody Dolce&Gabana. Marka od lat boryka się z problemami wizerunkowymi (po jednej z kampanii pojawiły się m.in. oskarżenia o rasizm). W związku z tym Kamali Harris zaczęto zarzucać niedbałość oraz brak szczerości w stylizacjach

Kamala Harris w stylizacji od Dolce&Gabana

W 2018 roku zrobiło się głośno na temat skandalu z udziałem włoskim projektantów. Przyczyniła się do tego kampania skierowana do klientów w Chinach "Eating with Chopsticks". W trzech krótkich nagraniach, które zostały opublikowane na Instagramie, Chińczycy zostali przedstawieni jako naród bardzo zamknięty, co zdaniem wielu osób powiela szkodliwe stereotypy.

Bohaterką kampanii jest ubrana według kliszy Chinka, która próbuje jeść włoskie potrawy za pomocą pałeczek. Poza tym w tle słychać muzykę inspirowaną chińską tradycją, z kolei lektor, mimo chińskich napisów, mówi po chińsku. Po skandalu, jaki wywołała kampania, w Chinach zaczęto masowo bojkotować markę Dolce&Gabana. 

 

Może cię także zainteresować: